Sa oled siin

Eesti ja Island korraldasid virtuaalse ärifoorumi

25. November 2020 - 14:22

Täna toimus esimene Eesti-Islandi kõrgetasemeline virtuaalvisiit, kus osales ka äridelegatsioon. Nii Eestit kui ka Islandit esindasid kohtumisel välisministrid, lisaks ka e-valitsemise ja digitaliseerimise valdkonnaeksperdid ning ettevõtted. Kohtumise eesmärgiks on Eesti ja Islandi digisuhete edendamine, fookusega e-riigi lahendustel ning COVID-19 vastasel võitlusel.

Välisminister Urmas Reinsalu rõhutas koostöö olulisust digitaliseerimise vallas Eesti ja Islandi vahel. „Eestil ja Islandil on mitmeid ühiseid jooni ning sarnane e-valitsemise struktuur sobib meile mõlemile. On hea meel tervitada Islandi liikmelisust X-tee andmevahetuskihti arendavas Põhjala riikide ühenduses NIIS. Turvaline andmevahetus on oluline samm tervikliku e-valitsemise taristu loomisel ning riikide vahelise koostöö tugevdamisel. Praegune olukord maailmas on selgelt näidanud, et digitaliseerimine on ülioluline,“ rääkis Reinsalu.

Islandit esindas kohtumisel Gudlaugur Thór Thórdarson ning Digital Icelandi, mis on Islandi digiteenuste riigiportaal, juht Andri Heiðar Kristinsson. Eestit esindas lisaks välisministrile ka riigi tehnoloogiate juht Kristo Vaher Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist.

Eesti ettevõtetest osalesid Cybernetica, Gofore, Cognuse, Mobi Lab ja Dermtest. Islandi ettevõtteid esindasid PayAnalytics, Curron, Proency, Kara Connect, Taktikal, Flow VR. Avalikule osale järgnesid ka  privaatsed kahepoolsed kohtumised ettevõtete ja neile huvi pakkuvate võimalike koostööpartnerite vahel. 

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.