Sa oled siin

Eesti ja India välisministeeriumi vahel toimusid poliitilised konsultatsioonid

25. November 2021 - 16:28

Täna, 25. novembril toimusid Tallinnas Eesti ja India välisministeeriumide vahelised üheteistkümnendad poliitilised konsultatsioonid.

Eesti delegatsiooni juhtis välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantsler Rein Tammsaar ning India delegatsiooni eesotsas oli India välisministeeriumi Kesk- ja Lääne-Euroopa ning mitmepoolse diplomaatia asekantsler Reenat Sandhu.

Konsultatsioonidel arutati Eesti ja India suhteid, olulisemaid välispoliitilisi küsimusi ja regionaalseid arenguid. „Eesti ja India suhted on head ja soojad. Söandan väita, et meie kahepoolsetes suhetes on hiljuti toimunud arenguhüpe,“ sõnas asekantsler Tammsaar.

„Võrdväärse panuse sellesse on mõistagi andnud mõlemad pooled, aga soovin eraldi välja tuua Eesti saatkonna New Delhis sihipärase töö. Tänu eelmiste Eesti saadikute Viljar Lubi ja Riho Kruuvi ning eriti praeguse suursaadiku Katrin Kivi silmapaistvale pingutusele poliitiliste, majanduslike ning tehnoloogiaalaste kontaktide vahendamisel ning koostöö edendamisel oleme jõudnud nii kaugele, et India määras 2020. aasta lõpus Eestisse oma saadiku Ajaneesh Kumari ja andis teada plaanist avada Tallinnas oma saatkond, mille peatset pidulikku avamist me nüüd pikisilmi ootame,“ ütles Tammsaar. Eesti avas suursaatkonna New Delhis 2013. aastal, märkimisväärseks läbimurdeks Eesti ja India suhetes oli India asepresidendi Muppavarapu Venkaiah Naidu visiit Eestisse 2019. aasta augustis.

Ühtlasi avaldas asekantsler Tammsaar lootust, et konsultatsioonidel saab olema positiivne mõju kahepoolsete suhete dünaamikale ning õnnestub edendada mitmeid olulisi majandus- ja tehnoloogiaprojekte. Näitena koostööst tõi Tammsaar esile Reliance Industries investeeringu Jio uurimiskeskusesse Eestis, mis tegeleb e-valitsuse lahendustega.

2. detsembril möödub 30 aastat diplomaatiliste suhete sõlmimisest Eesti ja India vahel. Välisministeeriumide korralised poliitilised konsultatsioonid toimuvad vaheldumisi Tallinnas ja New Delhis. Eelmised konsultatsioonid toimusid 2019. aasta 7. veebruaril New Delhis.

Lisainfo:
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.