Sa oled siin

Eesti ja Bahrein sõlmisid diplomaatilised suhted

28. Aprill 2004 - 10:11

Teisipäeval, 27. aprillil kirjutasid Eesti Vabariigi ja Bahreini Kuningriigi alalised esindajad ÜRO juures Merle Pajula ja Tawfeeq Ahmed Almansoor alla ühisavaldusele diplomaatiliste suhete sõlmimise kohta kahe riigi vahel.

Pärast allakirjutamist toimunud vestluse käigus avaldasid suursaadikud veendumust, et diplomaatiliste suhete loomine on aluseks kahe riigi vahelise koostöö tugevnemisele nii poliitiliste, majanduslike, kaubanduslike kui ka kultuuriliste suhete alal.

Suursaadikud olid ühel meelel, et vaatamata geograafilisele kaugusele on kummalgi riigil oluline omada sõbralikku partnerit vastavas regioonis. Suursaadikud avaldasid lootust, et kahe riigi arenevad suhted ning tihenevad kontaktid aitavad kaasa üksteisemõistmisele ja koostöö edendamisele. Bahreini suursaadik andis ka põgusa ülevaate riigis kolme aasta eest alanud demokratiseerimisprotsessist, mis kooskõlas Bahreini üldise arengukavaga on kulgenud edukalt.
VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
6317 654
50 94 645
pressitalitus@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.