Sa oled siin

Eesti ja Ameerika Ühendriikide Marylandi osariik allkirjastasid koostöölepingu

6. August 2019 - 13:54

Eile kirjutas USAs Annapolises Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Jonatan Vseviov alla uuele vastastikuse koostöö märgukirjale, mille eesmärk on edasi arendada Eesti ja Marylandi osariigi valitsuste vahelisi suhteid.

„Meil on olnud Marylandi osariigiga pikk koostöö julgeoleku ja kaitsevaldkonnas ning meie huvi on kindlasti USAga igakülgselt koostööd jätkata, seda ka osariikide tasandil,“ ütles välisminister Urmas Reinsalu.

Kuigi Eesti ja Marylandi osariigi tihe suhtlus sai alguse 1990. aastate alguses sõjalisest koostööst, siis on see aastate jooksul laienenud paljudesse valdkondadesse, näiteks haridus, küberruum, noortevahetused ja tervishoid.

„Võib julgelt öelda, et Eestil on USA Marylandi osariigiga erisuhe, mis hõlmab nii praktilist kui sümboolset. Suur osa sellest koostööst toimub kodaniku-tasandil ja vabatahtlike toel. Alla kirjutatud uuendatud koostöömemorandum saadab aga selge sõnumi: Eesti-Marylandi koostöö on oluline ka poliitiliselt – nii meile kui osariigile,“ sõnas Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Jonatan Vseviov.

Koostöö Marylandiga aitab Eestit USAs tutvustada, muuhulgas on tihedad sidemed Marylandi osariigiga aidanud kaasa sellele, et Maryland on huvitatud Eesti e-lahenduste kogemustest õppimisest ning võimalusel nende kasutamisest. Maryland on ka Eesti firmadele hea sisenemisplatvorm USA turule. 

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721577101...

Lisainfo:

Leen Lindam
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7629 / 59 008 452
leen.lindam@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.