Sa oled siin

Eesti Idapartnerluse Keskuse uueks juhiks saab Gert Antsu

30. Juuli 2019 - 10:01

Viimased kolm aastat Eesti Idapartnerluse Keskust juhtinud Jaan Reinhold siirdub alates augustist Eesti suursaadikuks Araabia Ühendemiraatides. Tema ameti võtab augustist üle Gert Antsu, senine Eesti kõrgeim diplomaat Ukrainas.

Mõlemad väljendasid heameelt, et idapartnerluspoliitika on Eesti välispoliitika ja arengukoostöö oluline prioriteet, mille kaudu oleme pälvinud laialdast tuntust nii EL-i riikide ja idapartnerite seas kui ka laiemalt.

2011. aastal loodud organisatsioon on ainuke omataoline kompetentsikeskus, mille eesmärgiks on peamiselt kohaliku tasandi reformide, kodanikuühiskonna ja meediaorganisatsioonide toetamine ning õigusvaldkonna ja korruptsioonivastaste meetmete nõustamine kuues idapartnerluse riigis: Armeenias, Aserbaidžaanis, Gruusias, Moldovas, Ukrainas ja Valgevenes.

„Eesti on arenguabi jagamise osas võtnud rahvusvahelise kohustuse ning kaasates meie teadmisi ja üha rohkem teiste välispartnerite rahastust, oleme selle sihipäraselt suunanud idapoolsetele riikidele meie vahetus naabruskonnas, kus Eesti teadmised ja kogemus on vajalik ja hinnatud. Loome seeläbi julgeolekut ja meie ettevõtjatele uusi turuvõimalusi ning aitame kaasa idapartnerite omariikluse tugevdamisele,” märkis Reinhold.

„Sel aastal tähistab idapartnerlus oma kümnendat juubelit ja Eesti jätkab jõudsalt idapartnerluse toetamist Euroopa Liidus. Avatud ja edumeelsed idapartnerlusriigid on igal juhul ka meie julgeoleku huvides ja kindlasti on sellel välispoliitiliselt üliolulisel ettevõtmisel veelgi enam potentsiaali,“ sõnas Gert Antsu. 

Eesti Idapartnerluse Keskus on traditsioonilise iga-aastase idapartnerluse Tallinna konverentsi peakorraldaja ja ühtlasi suurim Eesti arengukoostööprojektide elluviija idapartnerluse riikides. Koostööd tehakse EL-i riikide kõrval ka USA ja Norra arengukoostöö organisatsioonidega. Välisministeerium on Eesti Idapartnerluse Keskuse üks suurimaid rahastajaid.

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.