Sa oled siin

Eesti ettevõtjad avavad uusi võimalusi Jordaanias ja Liibanonis

17. September 2019 - 16:20

Välisministeerium, Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoda ning Eesti ettevõtjad erinevatest sektoristes on see nädal visiidil Jordaanias ja Liibanonis. Kohtutakse ministeeriumite, ettevõtlusringkondade ja rahvusvaheliste organisatsioonidega.

„Lähis-Ida piirkond ja sealsed riigid on suure äripotentsiaaliga, kuid turule sisenemine võib välisettevõtetele olla üsna keeruline. Usalduse tekkeks ja kontaktide vahetamiseks korraldame kõrgetasemelisi äriseminare ja kohtumisi nii valitsustasandil kui ka kohalike ettevõtjatega, et leida võimalikke koostöökohti,“ ütles välismajanduse ja arengukoostöö asekantsler Andres Rundu. „Kohtumiste käigus Jordaanias selgus, et huvi koostööd teha on väga suur ning seetõttu leppisime kokku Jordaania äridelegatsiooni visiidi lähitulevikus ka Eestisse,“ lisas Rundu.

„Lähis-Ida majandused investeerivad aina rohkem uutesse valdkondadesse, millega sealsed regioonid seni tegelenud ei ole. Eesti ettevõtjale annab see võimaluse leida koostööpartnereid ja uusi võimalusi põllumajandusest ITni ning elektroonikatööstusest turismini,“ ütles Eesti Kaubandus-Tööstuskoja direktor Mait Palts ning lisas: „kõrgetasemelised visiidid ning äriseminarid tagavad selle, et anname oma ettevõtjatele parimad võimalused eduka äritegevuse alguseks sihtriigis.“

Jordaaniast minnakse edasi Liibanoni, kus lisaks kohtumistele on plaanis allkirjastada ka digiteemaline koostöömemorandum.

Äridelegatsioonis on IKT, siseturvalisuse, tööstuse automatiseerimise, fintech ja põllumajandusvaldkonna ettevõtted.

Visiit toimub Kaubandus-Tööstuskoja arengukoostöö projekti raames, mida rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmH1cUh7

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.