Sa oled siin

Eesti esitas protestinoodi Balti vabakaubandusleppe rikkumise kohta

28. Mai 1999 - 11:38

Reedel, 28. mail kutsus välisministeeriumi asekantsler majandus- ja konsulaarküsimustes Clyde Kull välja Läti Vabariigi suursaadiku Eestis Gints Jegermanise ja andis üle noodi, milles teatatakse, et Läti Seimi poolt kehtestatud ajutised sisseveotollid sealihale on vastuolus Balti vabakaubanduslepingu põhimõtetega.

Eesti leiab, et Läti Seimi otsus siseriikliku seadusandluse muutmisest ja tollide kehtestamisest ei ole vastavuses ei rahvusvaheliste lepingutega ega rahvusvahelise praktikaga. Rahvusvaheliste lepingute eiramine muudab küsitavaks Balti vabakaubandusleppe säilimise juhul, kui Eesti saab Euroopa Liidu liikmeks enne Lätit ja Leedut.

Eesti pool tegi ettepaneku, et viidaks läbi täiendavad uurimised, tõendamaks Eesti ekspordi kahjulikku mõju Läti majandusele. Samas nõudis Eesti, et täiendavaid kaitsemeetmeid ei rakendataks enne uurimiste ja konsultatsioonide lõppu.

Eesti palus kutsuda kokku Balti vabakaubanduslepingu ühiskomitee istungi 1. juunil kell 11.00 Riias.

Noodis rõhutatakse, et Eesti, Läti ja Leedu vaheline vabakaubandusleping on aidanud kaasa majanduse arengule Balti riikides. Eesti on valmis tegema omalt poolt kõik selleks, et leping toimiks ning riikidevahelised kaubandus- ja majandussuhted areneksid harmooniliselt.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.