Sa oled siin

Eesti esindaja OSCE juures andis üle volikirja

5. September 2015 - 16:48
Eve-Külli Kala ja Lamberto Zannier

Reedel, 4. septembril andis Eesti suursaadik Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) juures Eve-Külli Kala üle volikirja OSCE peasekretär Lamberto Zannierile.

Volikirja üleandmisele järgnenud vestluse käigus tutvustas suursaadik peasekretärile Eesti prioriteete OSCEs. „Eesti jaoks on esmatähtsad inimmõõtme teemad - põhiõigused ja nende kaitse ning väljendus- ja meediavabadus,“ lausus suursaadik Kala. Samuti andis suursaadik ülevaate Eston Kohveri juhtumist ning rõhutas partnerite jätkuva toetuse olulisust antud küsimuses.

Kõne alla tuli ka olukord Ukrainas, kus suursaadiku sõnul on OSCE abi elutähtis. „Oluline on tagada vaatlejate jätkuv julgeolek ja tegeleda sellega, et nad saaksid juurdepääsu konfliktipiirkonda,“ rõhutas suursaadik Kala. Peasekretär Zannier tunnustas Eestit OSCE vaatlusmissiooni vaatlejate saatmise ning rahalise panustamise eest.

Eve-Külli Kala on sündinud 10. novembril 1959. aastal Tartus. Ta on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituut inglise ja saksa filoloogia eriala ning Eesti Diplomaatide Kooli. Kala on õppinud ka Oxfordi Ülikoolis ja Genfi Rahvusvaheliste Uuringute Instituudis. Alates 1992. aastast on Eve-Külli Kala töötanud Eesti välisteenistuses. Aastatel 1992-1996 töötas ta välisministeeriumi poliitikaosakonnas, aastatel 1996-1999 Eesti esinduses Euroopa Nõukogu juures Strasbourgis ja aastatel 1999-2001 oli Kala välisministeeriumi Kesk- ja Põhja-Euroopa büroo direktor. Aastatel 2002-2006 oli Eve-Külli Kala Eesti suursaadik Tšehhi Vabariigis ning seejärel välisministeeriumi personaliosakonna peadirektor. Enne praegust ametikohta oli Kala aastatel 2011 - 2015 Eesti suursaadik Austrias, Slovakkias, Kosovos ning ÜRO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures Viinis.

OSCE – (ing. Organization for Security and Cooperation in Europe) on 57 liikmesriigiga Euroopast, Põhja-Ameerikast, Kaukaasiast ja Kesk-Aasiast suurim regionaalne julgeolekualase koostöö organisatsioon, mille tegevus on suunatud rahu ja stabiilsuse tagamisele.

Foto: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/20975243918/


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSKAOND
637 7654
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.