Sa oled siin

Eesti esimene küberjulgeoleku erivolitustega diplomaatiline esindaja Heli Tiirmaa-Klaar alustas tööd

3. September 2018 - 15:37

Täna alustas välisministeeriumis tööd esimene küberjulgeoleku erivolitustega diplomaatiline esindaja Heli Tiirmaa-Klaar.

„Küberturvalisus on olnud meie riiklik prioriteet juba aastaid ning küberjulgeoleku erivolitustega diplomaatilise esindaja määramine on üks loomulik samm selle valdkonna tegevuste arendamisel,” sõnas välisminister Sven Mikser. „Digitaalse riigina on Eesti jaoks oluline, et rahvusvaheline koostöö küberturvalisuse valdkonnas muutuks veelgi tõhusamaks,“ lisas ta.

Heli Tiirmaa-Klaari sõnul on jätkuvaks globaalseks väljakutseks käitumisreeglite kehtestamine küberruumis. „Oluline on jätkata Eestis juba alustatud tööd küberruumis kehtiva rahvusvahelise õiguse analüüsi osas, samuti kaasuda rahvusvahelistesse protsessidesse kübernormide ja usaldusmeetmete arendamisel küberruumis. Lisaks on plaanis jätkata Eesti aktiivset osalust käimasolevates ELi ja NATO küberalgatustes ning arendada kahepoolset küberjulgeoleku alast koostööd Eestile oluliste liitlastega,“ sõnas ta.

Esindaja peamisteks ülesanneteks on küberjulgeolekut puudutava Eesti välispoliitika kujundamine, selle koordineeritud elluviimise tagamine ja Eesti seisukohtade esitamine välispoliitiliste platvormide raames ja rahvusvahelisele koostööle kaasaaitamine küberjulgeoleku valdkonnas.

Heli Tiirmaa-Klaar on rahvusvaheliselt tunnustatud ekspert küberjulgeolekupoliitika teemadel, kelle saavutuste hulka kuulub Euroopa Liidu esimeste horisontaalsete küberjulgeolekustrateegiate algatamine ja elluviimise koordineerimine, NATO küberkaitse poliitika koostamine ja esimese Eesti küberjulgeoleku strateegia koostamine. Viimased 8 aastat on Tiirmaa-Klaar töötanud Brüsselis, kus juhtis 6 aastat Euroopa Liidu Välisteenistuses küberjulgeolekupoliitika koordinatsioonisektorit ja töötas 2010.-2011. aastatel küberkaitse nõunikuna NATO peakorteris. Enne seda töötas Tiirmaa-Klaar pikaaegselt erinevatel positsioonidel Kaitseministeeriumis, seal hulgas kantsleri küberkaitse nõunikuna 2007.-2010. aastatel. 

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.