Sa oled siin

Eesti elanikel ei tasu lähikuudeks puhkusereise planeerida

12. Märts 2020 - 11:45

Täna arutas Vabariigi Valitsus kabinetinõupidamisel koroonaviiruse leviku tõkestamist ja meetmeid Eesti elanike kaitseks. Sellest tulenevalt uuendab välisministeerium ka oma üldist reisisoovitust Eesti elanikele ja Eestisse reisijatele.
                                               
Seoses kiiresti areneva olukorraga üle maailma ja võimalike ootamatute reisipiirangute kehtestamisega on Eesti elanikel soovitatav mitte planeerida lähikuudeks puhkusereise.

Välisministeerium soovitab tungivalt, et inimesed, kes saabuvad koju riskipiirkondadest, jääksid 14 päevaks koju või isolatsiooni.

Välisriikide kodanikel, kes tulevad viiruse leviku riskipiirkonnast või on viirusega nakatunud/olnud viiruse levitajatega lähikontaktis, palume Eestisse reisimine edasi lükata.

Välisriikide kodanikud, kes vältimatult peavad tulema Eestisse riskipiirkondadest, peaksid samuti jääma 14 päevaks isolatsiooni.

Välisministeerium paneb taaskord inimestele südamele, et kui tõesti otsustatakse reisida ohu- või riskipiirkonda, siis tuleks mõelda tagavaraplaanid ohuolukorra vältimiseks või sellest väljatulemiseks. Ohu- või riskipiirkonnas on välisministeeriumi konsulaarabi tagamine keeruline. Samuti on oluline riske võttes hoolida ja arvestada enda ning teiste tervisest.

Välisministeerium jälgib pidevalt olukorda ning uuendab võimalikult aktiivselt reisisoovitusi lehel Reisi Targalt https://reisitargalt.vm.ee/, aga palume kõigil, kes siiski otsustavad reisida, samuti tutvuda olukorra ja piirangutega vastavas riigis, kuna need võivad muutuda väga kiiresti. Palume inimestel oma välisreis välisministeeriumi veebilehel registreerida: https://reisitargalt.vm.ee/registreerimine.

Samuti soovitame tutvuda riigipõhiste reisihoiatustega lehel https://reisitargalt.vm.ee/ ning jälgida koroonaviirusega seonduvat üldist reisihoiatust aadressil: https://reisitargalt.vm.ee/koroonaviirus/.

Lähemalt saab koroonaviirusest ja ennetamisest lugeda terviseameti lehelt: https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

Nakatumise risk on kõrge riikides, kus on laialdane kohapealne levik. Võttes arvesse Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) soovitusi, on tervisameti hinnangul koroonaviiruse kõrge riski piirkondadeks Hiina Rahvavabariik, Itaalia, Iraan ja Lõuna-Korea. Keskmise riski piirkonnad on Saksamaa, (Nordrhein-Westfalen, Baden-Württemberg ja Baieri liidumaa), Prantsusmaa (Auvergne-Rhône-Alpes, Bourgogne-Franche-Comté, Grand Est, Hauts-de-France, Ile-de-France), Tirooli suusakuurordid Austrias, Hispaania (Madriid, Kataloonia ja Baskimaa), Jaapan ja Singapur. Lisaks riskipiirkondadele on välisministeerium hiljuti väljastanud soovituse mitte reisida Prantsusmaale, Saksamaale, Hispaaniasse ja Egiptusesse ning seoses riiki sisenemise piirangute tõttu USAsse ja Iisraeli. Kaaluda tuleb aga kõikide reiside vältimatust.

Lisainfo:
press@mfa.ee
+372 6 377 629, + 372 588 55 171
välisministeerium
avalike suhete osakond

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.