Sa oled siin

Eesti ekspert asub tööle ELi tsiviilmissioonil Ukrainas

12. August 2019 - 8:29

Täna, 12. augustil alustab Eesti ekspert Märt Palo tööd Euroopa Liidu missioonil Ukrainas (EUAM Ukraine), organiseeritud kuritegevuse teemadega tegeleva vanemnõuniku ametikohal. Eesti eksperdi on lähetanud välisministeerium.

EUAM Ukraine on Euroopa Liidu nõuandemissioon Ukraina tsiviiljulgeoleku sektori reformiks, mis loodi 2014. aastal. Missioon juhendab ja nõustab asjakohaseid Ukraina asutusi uuendatud julgeolekustrateegiate väljatöötamisel ning ka nende rakendamisel. Eesti võtab missioonist osa selle loomisest alates.

Märt Palo on saanud kõrghariduse Sisekaitseakadeemias ning läbinud sisejulgeoleku magistri õppekava. Ta on töötanud Politsei- ja Piirivalveametis üle 25 aasta, viimati keskkriminaalpolitsei talituse juhi ametikohal.

Eesti osaleb koostöös rahvusvaheliste organisatsioonide ning liitlasriikidega kriisiennetamise ning rahvusvahelistel tsiviilkriisiohje missioonidel, mis annab võimaluse aidata kaasa stabiilsuse ning demokraatlike väärtuste tugevdamisele Euroopas ja maailmas laiemalt. Tsiviilmissioonidel osalemine panustab otseselt Eesti julgeolekusse ning täidab meie välispoliitilisi eesmärke, näidates Eestit kui vastutustundlikku rahvusvahelise kogukonna liiget.

Juunikuus toimunud tsiviilmissioonidel teeninud ekspertide tänuüritusel avaldas välisminister Urmas Reinsalu uhkust meie lähetatud ekspertide üle. Ministri sõnul on meie võimekus panustada tsiviilmissioonidel ja maailma arengutes kaasa rääkida nii head kui head on meie inimesed. Ta rõhutas tsiviilmissioonidel osalejate head kohanemisvõimet, vastupidavust keerulistes tingimustes, pühendumust ja koostööd.

Eestile olulisemad käimasolevad Euroopa Liidu tsiviilmissioonid on EUAM Ukraina, EUMM Georgia, EUPOL COPPS Palestiina aladel ja EUCAP Sahel Mali. Kokku töötab erinevatel rahvusvahelistel tsiviilmissioonidel 11 Eesti lähetatud eksperti.


Lisainfo:
Kaisa Hanna Parel
välisministeerium
avalike suhete osakond
kaisahanna.parel@mfa.ee
637 7618 / 53323045

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.