Sa oled siin

Eesti ekspert asub tööle ELi tsiviilmissioonil Ukrainas

1. Aprill 2019 - 14:33

Täna, 01. aprillil alustab Euroopa Liidu missioonil EUAM Ukraine avalike suhete ja strateegilise kommunikatsiooni nõuniku ametikohal tööd Eesti ekspert Ilmar Kahro. Eesti ekspert on lähetatud välisministeeriumi poolt.

EUAM Ukraine on Euroopa Liidu nõuandemissioon Ukraina tsiviiljulgeoleku sektori reformiks. 2014. loodud tsiviilmissioon aitab Ukrainat tsiviiljulgeoleku sektori reformimisel, sealhulgas politsei ja õigusriigi valdkonnas. Missioon juhendab ja nõustab asjakohaseid Ukraina asutusi uuendatud julgeolekustrateegiate väljatöötamisel ja nende hilisemal rakendamisel. Eesti võtab missioonist osa selle loomisest alates.

Ilmar Kahro on läbinud Tartu Ülikoolis ajakirjanduse ja kommunikatsiooni õppekava ning tal on pikaajaline töökogemus kommunikatsiooni erialal. Viimati töötas Ilmar Kahro Politsei- ja piirivalveametis vanempressiesindajana.

Eesti osaleb koostöös rahvusvaheliste organisatsioonide ning liitlasriikidega kriisiennetamise ning rahvusvahelistel tsiviilkriisiohje missioonidel, mis annab võimaluse aidata kaasa stabiilsuse ning demokraatlike väärtuste tugevdamisele Euroopas ja maailmas laiemalt. Osalemine rahvusvahelistel missioonidel on Eesti ekspertidele hinnaliseks professionaalsete kogemuste allikaks ning toetab Eesti välispoliitiliste eesmärkide täitmist.

Eestile olulisemad käimasolevad Euroopa Liidu tsiviilmissioonid on EUAM Ukraina, EUMM Georgia, EUPOL COPPS Palestiina aladel ja EUCAP Sahel Mali. Kokku töötab erinevatel rahvusvahelistel tsiviilmissioonidel 9 Eesti poolt lähetatud eksperti.

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.