Sa oled siin

Eesti eesistumise ajal arutati ÜRO Julgeolekunõukogu avatumaks muutmist

16. Mai 2020 - 8:58

Eile, 15. mail toimus Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu eesistumise raames avatud videoistung, mille fookuses olid töömeetodid ja Julgeolekunõukogu kohanemine kriisi tingimustes.

Eesti üks eesmärke Julgeolekunõukogus on Julgeolekunõukogu muutmine läbipaistvamaks ja tõhusamaks. „Julgeolekunõukogusse kuulub korraga 15 riiki, ÜROs aga on kokku 193 liikmesriiki. Seisame järjepidavalt selle eest, et praeguse kriisi varjus ei muutuks Julgeolekunõukogu tegemised laiemale avalikkusele kaugemaks, vaid vastupidi –  praegu on võimalus ja vajadus muuta Julgeolekunõukogu töö veelgi nähtavamaks,“ selgitas Eesti alaline esindaja ÜRO juures Sven Jürgenson. Iga-aastane arutelu toimus tänavu erakordsel ajal, mil esmakordselt ajaloos ei käi Julgeolekunõukogu koos füüsiliselt, vaid kohtutakse videoplatvormi vahendusel.

Arutelu teemaks oli Julgeolekunõukogu töömeetodite läbipaistvuse kõrval tõhusus ja tulemuslikkus. „Paljud nõukogu praktikad on kujunenud läbi aastate ja aastakümnete, kuid on ruumi muuta nõukogu märksa tõhusamaks,“ sõnas Jürgenson.

Kohtumisel tegid avasõnavõtud St Vincenti ja Grenadiinide suursaadik Inga Rhonda King, kes on Julgeolekunõukogu töömeetodite töörühma juht, ühe peamise Julgeolekunõukogule keskenduva mõttekoja Security Council Report direktor Karin Landgren ning Columbia ülikooli professor Edward C. Luck.

Kohtumist on võimalik järgi vaadata ÜRO WebTV-s.

Eesti on Julgeolekunõukogu töömeetodite töörühma asejuht. Eesti eestvedamisel on lepitud kokku Julgeolekunõukogu erakorralistes töömeetodites maikuuks. Samuti on Eesti, Prantsusmaa ja Saksamaa ehk mai, juuni ja juuli Julgeolekunõukogu eesistujate poolt koostatud ühine dokument parimatest töömeetoditest, mida eesistujatena rakendatakse.

Julgeolekunõukogu 10 valitud liikme ühine pressiavaldus: https://bit.ly/3bDWhko

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

02.07.2020|Välisministeerium

Reinsalu nõudis tänasel ÜRO Julgeolekunõukogu pandeemia arutelul vastuvõetud COVID-19 resolutsiooni järgimist

Välisminister Urmas Reinsalu osales täna, 2. juulil ÜRO Julgeolekunõukogu avatud kohtumisel pandeemiate ja julgeoleku teemal.

01.06.2020|Välisministeerium

Lõppes Eesti esimene eesistumine ÜRO Julgeolekunõukogus

Täna, 1. juunil võtab ÜRO Julgeolekunõukogu juhtimise Eestilt üle Prantsusmaa.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.