Sa oled siin

Eesti delegatsioon kohtus Pariisis OECD asepeasekretäriga

17. Märts 1998 - 9:14

Teisipäeval, 17. märtsil kohtus Eesti delegatsioon välisministeeriumi asekantsleri Clyde Kulli juhtimisel Pariisis Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) asepeasekretäri Kumiharu Shigenaraga. Tegemist oli OECD mastaabis väga kõrgetasemelise kohtumisega, mis annab tunnistust Eesti ja selle olulise majandusorganisatsiooni suhete jõudmisest uuele tasandile.

Asepeasekretär Shigenara kohtus Eesti esindajatega seoses Balti programmi vastuvõtmisega OECD poolt 12. märtsil. Programm näeb ette senisest laialdasema majanduskoostöö alustamist Balti riikidega, mis peaks oluliselt tõstma Baltimaade usaldatavust maailma majanduselus tervikuna. Programm sisaldab põhjaliku majandusanalüüsi koostamist, mille põhjal OECD annab Balti riikidele soovitusi majanduse arendamise kohta, kuid samas planeerib ka Baltimaade kogemuste ärakasutamist maailma muudes regioonides.

Eesti delegatsiooni kohtumisel Kumiharu Shigenaraga arutati esmaseid samme Balti programmi elluviimiseks, millega seoses peaks Eestisse lähema kuu aja jooksul saabuma kõrgetasemeline OECD delegatsioon. Erilist huvi tunneb OECD rahapoliitika toimimise vastu Balti riikides, sealhulgas Eestis ja Lätis välja arendatud valuutakomitee süsteemi vastu. Baltimaade majanduse analüüsimine omab praktilist tähendust ka Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni enda jaoks, kuna näiteks valuutakomitee süsteemi kogemust on organisatsioonil plaanis kasutada majanduse arendamisel teistes riikides.

Arutati ka, kuidas saaks Eesti kasutada Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni analüüside tulemusi, seda näiteks pensionireformi läbiviimise osas.

Teisipäeva pärastlõunal kohtub Eesti delegatsioon multilateraalse investeeringute kokkuleppe läbirääkimisgrupi juhi Frans Engeringiga, kes selgitab lepingu ettevalmistamise käiku ning plaane Eesti kaasamiseks sellesse protsessi.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.