Sa oled siin

Eesti COVAXi kaudu annetatavad vaktsiinidoosid jõuavad lähiajal sihtriikidesse

7. Oktoober 2021 - 16:44

Lähiajal jõuavad sihtriikidesse 400 000 Eestis üle jäänud COVID-19 vaktsiinidoosi, mille üleilmse vaktsiinide jaotamise algatuse (COVAX) kaudu annetamise otsustas valitsus tänavu juunis. Toonase otsuse kohaselt oli Eesti valmis selle aasta jooksul annetama COVAXi kaudu 400 000 vaktsiinidoosi neid vajavatele riikidele ning sama palju doose otse idapartnerlusriikidele.

Vastavalt valitsuse otsusele lähevad COVAXi kaudu annetatavad AstraZeneca vaktsiinidoosid Sahara-tagusele Aafrikale. „Vaktsineeritus Aafrikas on oluliselt madalam kui mistahes muus maailma piirkonnas, kuid pandeemia seljatamiseks ja uute viirusetüvede esiletõusu vältimiseks peame suutma kaitsta ka sealseid inimesi. Eesti poole on sellest piirkonnast oma abipalvega pöördunud Gambia, Keenia, Lõuna-Aafrika Vabariik, Mali, Namiibia, Rwanda ja Uganda,“ sõnas välisminister Eva-Maria Liimets. „Seepärast palub Eesti suunata COVAXil meie annetatud vaktsiinidoosid eelkõige nendele riikidele.“

Eesti osaleb Euroopa Liidu kõigis vaktsiinide eelostulepingutes ning kuna reserveeritud vaktsiinidooside kogus ületab Eesti elanike vajadusi, annetame üle jäävad AstraZeneca vaktsiinidoosid nendele riikidele, kus ligipääs vaktsiinidele on seniajani halb.

Vaktsiinide annetamist korraldavad koostöös sotsiaalministeerium, välisministeerium, kaitseministeerium ja terviseamet koos rahvusvaheliste partneritega. 

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.