Sa oled siin

Eesti avas üheksanda aukonsulaadi Rootsis

16. Oktoober 2014 - 16:22

Nr 438-E

Kolmapäeval, 15. oktoobril avas välisministeeriumi asekantsler juriidilistes- ja konsulaarküsimustes Annely Kolk Eesti uue aukonsulaadi Umeås Rootsis. Eesti aukonsul on Karin Ebba Agneta Gustafsson.

Asekantsler Annely Kolk tõdes, et Eesti ja Rootsi suhted on väga head ja tihedad ning aukonsuli nimetamine Põhja-Rootsi aitab kaasa Eesti inimeste ja ettevõtete huvide esindamisele Rootsi kaugemates regioonides ning inimestevaheliste kontaktide edendamisele.  „Umeå on tuntud kui oluline IT-alane regioon, mistõttu loodame, et Eesti IT-lahenduste tutvustamine pakub suuremat huvi ning me oleme valmis oma kogemusi jagama," sõnas asekantsler Kolk.

Aukonsulaadi avamisel viibis Västerbotteni läänivanem Magdalena Andersson, kes kinnitas samuti, et Eesti ja Västerbotteni ühisosaks võib pidada sügavamat huvi IT-lahenduste vastu, mis omakorda juhatas sisse EASi esindaja Siret Schuttingu esitluse Eesti IT-lahendustest. Avamisel kõneles ka Umeå linnavalitsuse esindaja Jonas Jonsson potentsiaalsetest koostöövõimalustest.

Gustafsson nimetati Eesti aukonsuliks Umeås selle aasta aprillis ning tema konsulaarpiirkond on Västerbotteni lään asukohaga Umeås.

Aukonsulaat asub aadressil: c/o Ahlgrens Advokatbyrå, Renmarkstorget 8, Umeå. Aukonsuli poole saab pöörduda telefonil + 46 90 77 83 10 või saates e-kirja aadressil agneta.gustafsson@ahlgrens.nu.

Eesti aukonsul Umeås Karin Ebba Agneta Gustafsson on sündinud 1964. aastal Rootsis. Aukonsul on lõpetanud õigusteaduse eriala. Ta tegutseb advokaadina õigusbüroos. Aukonsul räägib rootsi ja inglise keelt.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/sets/72157648786...

 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.