Sa oled siin

Eesti avas aukonsuli esinduse Wrocławis

28. November 2019 - 13:12

Kolmapäeval, 27. novembril avasid Eesti suursaadik Poolas Martin Roger ning välisministeeriumi välismajanduspoliitika ja arengukoostöö osakonna peadirektor Jüri Seilenthal aukonsuli esinduse Poolas, Wrocławi linnas. Eesti aukonsul Wrocławis on Waldemar Jan Siemiński.

Seilenthali sõnul aitab esindus tugevdada Eesti ja Poola suhteid. „Aukonsuli esinduse avamine aitab kaasa Eesti majandushuvide edendamisele Alam-Sileesias, annab võimaluse tutvustada Eesti kultuuri selles Poola osas ning hõlbustab kodanikele vajadusel konsulaarteenuste osutamist,“ lisas Seilenthal.
                                                         
Pidulik avatseremoonia toimus Wrocławi ajaloolises raekojas ning sellel osales ka Wrocławi linnapea Jacek Sutryk. Ühtlasi toimus aukonsuli esinduses Eesti digivõimalusi tutvustav äriseminar Poola idufirmadele ja e-residentsuse viienda aastapäeva tähistamine.

Aukonsuli konsulaarpiirkonda hakkavad kuuluma Alam-Sileesia ja Opole vojevoodkonnad. Kokku esindavad Eestit Poolas viis aukonsulit – lisaks Wrocławile ka Białystokis, Gdańskis, Szczecinis ja Krakówis.

Fotod: https://bit.ly/2rxDV3r

Lisainfo:
Leen Lindam
Välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post leen.lindam@mfa.ee
Tel +372 637 7629

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.