Sa oled siin

Eesti avas aukonsuli esinduse Prantsusmaal Bordeaux’s

12. Oktoober 2019 - 12:16

Tänasest on Eestil Bordeaux’s uus aukonsul Jacques de Galzain. Välisministeeriumi Euroopa osakonna Lääne-Euroopa büroo direktor Andre Pung andis täna Galzainile üle konsulipatendi. Galzaini konsulaarpiirkond on Nouvelle-Aquitaine.

Uue aukonsuli olemasolu ja aukonsulaadi taasavamine loob võimaluse koostöö edasiseks süvendamiseks Eesti ja Nouvelle-Aquitaine’i piirkonna vahel ning ettevõtlussektori- ja kultuurisidemete tihendamiseks. Ühtlasi võimaldab see osutada paremini Eesti kodanikele konsulaarteenuseid.

Eesti uus aukonsul Jacques de Galzain on audiitor, firma Grant Thornton kaasosanik ning selle Bordeaux’ büroo direktor.

Andre Pung tänas samuti varasemat aukonsulit Bordeaux’s, Christian de Barillon’i pikaajalise suurepärase töö eest ning andis talle üle Vabariigi Presidendi otsusega omistatud Maarjamaa Risti IV klassi teenetemärgi.

Aukonsulaadi avamise järel toimus ka Eesti ärikeskkonna ja e-residentide programmi tutvustus, mille viisid läbi Eesti Pariisi suursaatkonna majandusnõunik Kristel-Amelie Aimre ja EAS ekspordinõunik Kristiina Kalda.

Lisainfo:

Leen Lindam
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
leen.lindam@mfa.ee
+372 637 7629

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.