Sa oled siin

Eesti avas aukonsuli esinduse Phoenixis

11. Juuni 2019 - 9:47
Eesti suursaadik USA-s Jonatan Vseviov ja aukonsul Phoenixis Stephen Daniel Chucr
Eesti suursaadik USA-s Jonatan Vseviov ja aukonsul Phoenixis Stephen Daniel Chucr

Esmaspäeval, 10. juunil taasavati piduliku tseremooniaga Eesti aukonsuli esindus Phoenixis, Ameerika Ühendriikides (USA). Esinduse avas Eesti suursaadik USA-s Jonatan Vseviov, avatseremoonial osales ka peakonsul New Yorgis Kairi Künka. Eesti aukonsul Phoenixis on Stephen Daniel Chucri.

Jonatan Vseviovi sõnul aitab esindus pakkuda konsulaartuge kohalikule eestlaskonnale ning arendada jõudsamalt ka Eesti-USA ärisuhteid piirkonnas. „Phoenixi aukonsuli esindus on sel aastal juba kolmas omataoline, mille USA-s avame. Alles jaanuaris tegi uksed lahti esindus San Diegos ja veebruaris esindus St. Petersburgis. Aukonsulid on oma energia ja kontaktidega suureks abijõuks Eesti huvide esindamisel, eriti suurriigis nagu USA,“ ütles Vseviov. „Meie aukonsulid ei tee olulist tööd mitte ainult konsulaarteenuste vallas, vaid on ka oluliseks lüliks Eesti ettevõtluse ja kultuuri tutvustamisel maailmas,“ lisas ta.

Stephen Daniel Chucri on USA ettevõtja ja Arizona Restoranide Liidu (ARA) president ja tegevjuht ning samaaegselt ka Maricopa maakonna esindaja. Aukonsulina on ta ametis 2019. aasta veebruarist, võttes rolli üle eelkäijalt Michael Chanilt (Eesti aukonsul Phoenixis 2011-2018).  Chucri teenindada on Arizona osariik. Esindus asub aadressil 3333 E Camelback Road Arizona, 85018 Phoenix.

Eesti Vabariigil on Ameerika Ühendriikides 15 aukonsulit, kelle on oluline rolli Eesti huvide esindamisel riigis. Aukonsulite näol on tegemist asukohariigi lugupeetud ja kõrgel ühiskondlikul positsioonil olevate isikutega, kelle üheks ülesandeks on konsulaarteenuste ja konsulaarabi osutamine Eesti kodanikele välismaal. Samuti aitavad aukonsulid kaasa majandus- ja kultuurisuhete edendamisel.

Pildid: https://flic.kr/s/aHsmEbtryo

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.