Sa oled siin

Eesti avas aukonsuli esinduse Palermos

18. Oktoober 2018 - 10:26

Kolmapäeval, 17. oktoobril avati piduliku tseremooniaga Eesti aukonsuli esindus Palermos. Esinduse avas välisministeeriumi kantsler Rainer Saks, tervitussõnadega esines ka Eesti suursaadik Itaalias Celia Kuningas-Saagpakk. Eesti aukonsul Palermos on professor Antonello Miranda.

Rainer Saksa sõnul hakkab esindus mängima rolli Eesti ja Itaalia vaheliste digisuhete arendamisel. „Juba praegu on itaallased aktiivsed e-residendid, olles e-residentide kandidaatide arvult seitsmendal kohal ja asutanud Eestisse 158 firmat. Aukonsuli esinduse avamine Sitsiilias aitab kindlasti veelgi tutvustada ja levitada Eesti e-lahendusi kohapeal,“ sõnas Saks.

Saks tõdes, et Eesti side Palermoga ulatub juba 12. sajandisse, kui seal elanud kartograaf Muhammad al-Idrisi märkis 1154. aastal maailmakaardil ära Qalaveni-nimelise linna, mida peetakse kaasaegse Tallinna eelkäijaks. Ajaloolaste sõnul oli see esimene kord ajaloos, kui mainiti praegust Eesti pealinna.

Lisaks Eesti-Sitsiilia ärisuhete edendamisele on aukonsul abiks nii kohalikule väikesele eesti kogukonnale kui ka rohketele Eesti turistidele, kes armastavad Sitsiiliasse reisida.

Antonello Miranda on Palermo Ülikooli õigusteaduskonna professor, kes on Eesti aukonsulina tegutsenud alates aprillist 2018. Uus aukonsuli esindus hakkab asuma Palermo kesklinnas, aadressil Via Dante Alighieri 332.

Eesti Vabariigi ligi paarsada aukonsulit, kuus neist Itaalias, mängivad olulist rolli Eesti huvide esindamisel maailmas. Aukonsulite näol on tegemist asukohariigi lugupeetud kodanikega, kelle esmaseks funktsiooniks on konsulaarteenuste ja konsulaarabi osutamine Eesti kodanikele välismaal. Samuti aitavad aukonsulid kaasa majandussuhete edendamisel ja luues Eesti ettevõtjatele vajalikke kontakte. Aukonsul ei saa oma ülesannete täitmise eest Eesti riigilt töötasu.

Foto: https://flic.kr/p/NpGqpn

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
britta.tarvis@mfa.ee
637 7627 / 5194 7045

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.