Sa oled siin

Eesti avas aukonsuli esinduse Ljubljanas

5. Juuni 2019 - 16:57
Vabariigi President Kersti Kaljulaid ja Eesti aukonsul Ljubljanas Žiga Peljko
Vabariigi President Kersti Kaljulaid ja Eesti aukonsul Ljubljanas Žiga Peljko

Kolmapäeval, 5. juunil avati piduliku tseremooniaga Eesti aukonsuli esindus Ljubljanas. Esinduse avas Vabariigi President Kersti Kaljulaid, avatseremoonial osales ka Eesti suursaadik Sloveenias Eva-Maria Liimets. Eesti aukonsul Ljubljanas on Žiga Peljko.

President Kaljulaidi sõnul on aukonsulite võrgustik Eesti jaoks hindamatu tähtsusega. „Eestil ei ole saatkonda igas maailma nurgas, pole igas Euroopa riigiski. Aga riigi huve saab edendada ka hoopis teisiti. Üheks võimaluseks on meie aukonsulite võrgustik, kuhu täna lisasime uue punkti. Need on inimesed, kes on oma vabast tahtest võtnud südameasjaks Eesti asja ajamise. Nad teevad Eestit maailmas suuremaks,“ sõnas riigipea.

Suursaadik Liimets lisas, et aukonsuli üks tähtsamaid panuseid on lisaks meie kodanike kohapealsele abistamisele Eesti-Sloveenia ärisuhete edendamine.

Žiga Peljko on Sloveenia investeerimispankur, kes on Eesti aukonsulina tegutsenud juba kevadest 2017. Aukonsuli esindus asub aadressil Dunajska cesta 63. Aukonsul teenindab tervet Sloveeniat.

Eesti Vabariigi ligi paarsada aukonsulit mängivad olulist rolli Eesti huvide esindamisel maailmas. Aukonsulite näol on tegemist asukohariigi lugupeetud ja kõrgel ühiskondlikul positsioonil olevate isikutega, kelle esmaseks funktsiooniks on konsulaarteenuste ja konsulaarabi osutamine Eesti kodanikele välismaal. Samuti aitavad aukonsulid kaasa majandussuhete edendamisel ja luues Eesti ettevõtjatele vajalikke kontakte. Aukonsul ei saa oma ülesannete täitmise eest Eesti riigilt töötasu.

Pildid: https://flic.kr/s/aHsmE3oD35

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.