Sa oled siin

Eesti avas aukonsuli esinduse Klaipėdas

18. November 2019 - 15:46
Asekantsler Erkki Kodar, aukonsul Arnoldas Šileika, suursaadik Jana Vanaveski ja Klaipeda aselinnapea Arvydas Cesiulis

Täna, 18. novembril avas välisministeeriumi juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsler Erkki Kodar aukonsuli esinduse Leedus, Klaipėda linnas. Eesti uus aukonsul Klaipėdas on Arnoldas Šileika, BLRT Gruppi kuuluva ettevõtte Western Shipyard peadirektor.

„Aukonsuli ametisse nimetamine ja aukonsuli esinduse taasavamine loob võimaluse tihedamaks kahepoolseks koostööks majanduse, ettevõtluse ja hariduse vallas. Ühtlasi võimaldab see paremini osutada Eesti kodanikele konsulaarteenuseid Leedu lääneosas,“ ütles asekantsler Kodar.

Aukonsuli konsulaarpiirkonda hakkavad kuuluma Klaipėda, Telšiai, Taurage maakonnad. Muuhulgas on Klaipeda rajoonil sõprussidemed Maardu linnaga Eestis. Kokku esindavad Eestit Leedus kolm aukonsulit, lisaks Klaipėdale ka Šiauliais ning Kaunases.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmJsgxq6

Lisainfo:
Leen Lindam
Välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post leen.lindam@mfa.ee
Tel +372 637 7629, +372 59 008 452

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.