Sa oled siin

Eesti avas aukonsuli esinduse Indias

11. Märts 2018 - 7:46

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo avas eile ärivisiidil Aasias Eesti aukonsuli esinduse India suuruselt teise osariigi pealinnas Chennais. Eesti aukonsul on ettevõtja Dr Velu, meditsiiniseadmeid tootva korporatsiooni Trivitroni asutaja ja juht.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo sõnul on aukonsuli esinduse avamine Tamil Nadu osariigis Chennais oluline samm kahe riigi majanduskoostöö arendamisel.
„Chennai on üks suurimaid ettevõtluse ja tööstuse keskuseid Indias,“ ütles minister Palo. „Nii Chennai kui 60-miljonilise rahvaarvuga Tamil Nadu osariigi tervikuna teeb meie jaoks atraktiivseks nende kiirelt kasvav digisektor. Chennai on India suuruselt teine IKT-tööstus Bengaluru järel ning ka Eesti ettevõtetel on võimalik oma tooteid ja teenuseid siin müüa,“ selgitas minister Palo.

„Meie ekspordi kasvatamiseks Indiasse on aukonsuliks nimetatud Dr Velu juba andnud hindamatu panuse ning ta on avanud uksi ka sellekordse Eesti äridelegatsiooni ettevõtjatele. Usun, et ta teeb oma parima, et leida Eesti majandusele uut turgu Indias,“ lisas Palo.

Eesti suursaadiku Indias Riho Kruuvi sõnul laiendab uue aukonsuli esinduse avamine konsulaarteenuste osutamist nii Indias elavatele kui ka Chennai piirkonda reisivatele Eesti kodanikele. „Iga aastaga on eestlaste huvi India vastu kasvanud ja see on ainult tervitatav. Aukonsuli põhiülesanneteks on Eesti kodanikele konsulaarabi andmine ning majandus- ja kultuurikontaktide vahendamine,“ ütles suursaadik Kruuv.

Kulandaivelu Gomathy Babu Sadacharam töötab aukonsulina alates eelmise aasta novembrikuust. Indias on Eestil neli aukonsulit.

Aukonsulite kontaktid ja lisainfo leiab välisministeeriumi kodulehelt: http://vm.ee/et/riigid/india?display=estonian_honorary_consuls

Lisainfo:

Emilie Toomela
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
avalike suhete nõunik
E-post emilie.toomela@mkm.ee
Tel: +372 625 6470
Mob: +372 5814 5058

Armo Vask
Välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.