Sa oled siin

Eesti avas aukonsuli esinduse Aarhusis

11. Jaanuar 2018 - 12:06
Vasakult: suursaadik Märt Volmer, aukonsul Claus Emil Engel Johansen ja välismajanduse ja arengukoostöö asekantsler Väino Reinart
Vasakult: suursaadik Märt Volmer, aukonsul Claus Emil Engel Johansen ja välismajanduse ja arengukoostöö asekantsler Väino Reinart

Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö asekantsler Väino Reinart avas eile Eesti aukonsuli esinduse Aarhusis, Taanis. Eesti aukonsul on õigusteaduste taustaga Claus Emil Engel Johansen.

Asekantsler Väino Reinart märkis avamisel, et Eesti ja Taani on sarnaselt mõtlevad riigid, kellel on olnud ajaloo jooksul mitmeid kokkupuutepunkte. „Aukonsuli esinduse avamine võimaldab taas, peale kaheaastast pausi, Kesk-Jüütimaal elavatele Eesti kodanikele konsulaarteenuste osutamist. Samuti loodame aukonsuli abil tihendada Eesti ja Taani vahelist ärisuhtlust,“ ütles Reinart.

Claus Emil Engel Johansen nimetati Eesti aukonsuliks alates eelmise aasta oktoobri lõpust. Ta töötab äriõigusele spetsialiseerunud advokaadina Aarhusi advokaadibüroos Advokaterne Skt. Knuds Torv ning on immigratsiooniküsimustele pühendunud põgenike apellatsiooninõukogu liige.

Aukonsulaat Aarhusis asub aadressil Ryesgade 31, 8000 Århus, Taani. Aukonsulaati saab helistada telefonil +45 31 181 115 või kirjutada e-postiaadressil cj@askt.dk.

Taanis on Eestil viis aukonsulit, neist kolm on Jüütimaal.

Aukonsuli esinduse avamisele järgnes äriseminar, mille korraldas aukonsul Johansen koostöös Eesti saatkonnaga Kopenhaagenis ja Aarhusi kommertskojaga.

Foto: https://flic.kr/s/aHskAcSbCD

Lisainfo:

Armo Vask
Välisministeerium
Avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.