Sa oled siin

Eesti avas aukonsulaadi Hongkongis

22. Veebruar 2011 - 16:12

Nr 68–E


Teisipäeval, 22. veebruaril avasid välisministeeriumi kantsler Alar Streimann ja Eesti suursaadik Hiinas Andres Unga Eesti aukonsulaadi Hongkongis. Eesti aukonsul Hongkongis on Matthew Lam Kin Hong.

Välisministeeriumi kantsler Alar Streimanni sõnul saab Hongkong olla Eesti ettevõtjatele värav maismaa-Hiinasse. „Oma euroopaliku suhtlusstiili, tugevate finantsinstitutsioonide ja turvalise õiguskeskkonnaga pakub Hongkong häid võimalusi Aasia suunal tegutsevatele Eesti ettevõtjatele,“ lausus kantsler Streimann. Eesti uus aukonsul saab kantsleri sõnul aidata kaasa Eesti tutvustamisel Hiina ettevõtjatele.

Aukonsul Matthew Lam Kin Hong konsulaarpiirkonda kuulub Hongkongi erihalduspiirkond. Aukonsulaat asub aadressil No. 9 Queen's Road Central, Suite 3101, 31/F, Hong Kong. Aukonsuliga saab ühendust telefonil +852 2868 3110 ja faksi teel +852 2868 5006 ning e-posti saab saata info@estoniaconsulate.com.hk.

Aukonsul Matthew Lam Kin Hong on sündinud 1967. aastal Macaus. Aukonsul on advokaadina tegev Hongkongi Ülemkohtus ning Inglismaa ja Walesi Riigikohtus. Samuti on ta Hongkongi ja Suurbritannia notariaatide liige. Lisaks erialasele tööle tegeleb Matthew Lam Kin Hong veel moekaupade jae- ja hulgimüügiga ning kinnisvaraarenduse ja investeerimisega nii Hongkongis, Guangzhous, Shanghais, Pekingis kui ka Singapuris.

Kantsler Streimann ja suursaadik Unga kohtusid täna veel Hongkongi majandus- ja ettevõtlusministeeriumi riigisekretäri Andrew Wong Ho-yueni ning põhiseaduse ja sisemaa suhete riigisekretäri Joshua Law Chi-kongiga. Kohtumistel arutati kahepoolset koostööd ning võimalusi ettevõtjate vahelise suhtluse tihendamiseks.

Vahetult Hongkongi piiri taga asub 9 miljoni elanikuga Shenzhen linn, mis on Hiina üks kiiremalt kasvavaid linnu ning oluline infotehnoloogia keskus, kus asuvad näiteks nii Huawei kui ka ZTE peakorterid.

Pilte aukonsulaadi avamisest: http://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/sets/721576259844...

 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
521 6821
pressitalitus@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.