Sa oled siin

Eesti avab suursaatkonna Valgevenes

29. Jaanuar 2009 - 9:57

Neljapäeval, 29. jaanuaril võttis valitsus vastu korralduse Eesti Vabariigi suursaatkonna asutamiseks Valgevene pealinnas Minskis.

Välisminister Urmas Paeti sõnul peegeldab valitsuse otsus nii Euroopa Liidu avatumat poliitikat Valgevene suunal kui Eesti huvi kahepoolsete suhete tihendamiseks. „Meie huvi on Valgevene järk-järguline avanemine Euroopale,“ ütles Paet. „Suhete tihendamisel jäävad aga kehtima kõik Euroopa Liidu seisukohad inimõiguste ja vabaduste tingimuste parandamise vajadusest Valgevenes,“ toonitas ta.

„Suursaatkonna rajamine on kahepoolsete suhete arenemise, aga ka mitmesuguste koostööprojektide alustamise eeldus,” ütles välisminister Paet. „Suursaatkonna olemasolu annab võimalusi ka kahe riigi vaheliste majandussuhete aktiviseerumiseks,“ rääkis Paet. „Praeguseks on Valgevene investeerimistingimused muutunud liberaalsemaks ning Eesti ettevõtjate investeeringud Valgevenesse kasvanud viimaste aastate jooksul kordades. Ka Eesti toodete ekspordiks Valgevenesse võiks majandusolukorra stabiliseerudes oodata head potentsiaali,“ selgitas ta.

Suursaatkond asub tööle praeguse Eesti peakonsulaadi ruumides. Peakonsulaadi praeguse juhi, konsuli asemel lähetatakse Minskisse asjur, kes hakkab suursaatkonna tööd juhtima. Suursaatkonna asutamisega seotud kulud kaetakse Välisministeeriumi eelarvest. Eestil on Minskis peakonsulaat alates 1995. aastast, kuid lähtuvalt diplomaatia tavadest ei saa peakonsulaat täita kõiki diplomaatilise esinduse ülesandeid.

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
521 3085
pressitalitus@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.