Sa oled siin

Eesti aukonsul Filipiinidel sai konsulaarkorpuse vanemaks

10. November 1998 - 10:12

Alates 28. oktoobrist on Filipiinide konsulaarkorpuse vanem Eesti aukonsul Filipiinidel dr. Juan N. Peña Rivadeneira. Filipiinide konsulaarkorpus ühendab endas nii konsuleid kui ka aukonsuleid.

Pärast taasiseseisvumist on see kolmas kord, mil Eestit esindav diplomaat või aukonsul on välisriigi diplomaatilise või konsulaarkorpuse vanem. Ernst Jaakson oli konsulaarkorpuse vanem New Yorgis ja Toomas Tiivel diplomaatilise korpuse vanem Riias.

Dr. Juan N. Pe~na Rivadeneira on Eesti Vabariigi aukonsul Manilas alates 8. aprillist 1997. Ta on sündinud 18. detsembril 1930 Columbias. Aukonsul on lõpetanud Madriidi Ülikooli arstiteaduskonna cum laude ja töötanud eraettevõtluses mitmetel juhtivatel kohtadel. Praegu on ta Penade perekonnale kuuluva transpordifirma MOF Company, Inc. juhatuse esimees ning San Antonio Condomium Builders, Inc. president. Juan N. Pena võtab väga aktiivselt osa ka avalikust elust, kuuludes Makati Rotary klubisse.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.