Sa oled siin

Eesti annab Venemaale taas abi Ivangorodi veevõla tasumiseks

10. November 1998 - 10:11

Teisipäeval, 10. novembril otsustas Eesti valitsus eraldada 373.856 krooni ulatuses abi Vene Föderatsioonile, millega Ivangorod saab tasuda oktoobrikuu kanalisatsiooniarve ettevõttele Narva Vesi. Ivangorodi võlgnevuste tõttu ei suuda Narva Vesi puhastada Ivangorodi heitvett, mis võib põhjustada reostuse Narva jões ja Läänemeres.

Eestit teeb sügavalt murelikuks Ivangorodi maksuvõlgadest tulenev oht Läänemere ja Narva jõe keskkonnale.

Esmaspäeval teatas ettevõte Narva Vesi välisministeeriumile, et 10. novembril kell 10 lõpetatakse Ivangorodi varustamine puhta veega ja 11. novembril Ivangorodi heitvete puhastamine, mille kohta novembri algul sõlmiti ka kirjalik kokkulepe ettevõtte Narva Vesi ja Ivangorodi vastava kommunaalettevõtte vahel. Sellise sammu on põhjustanud Ivangorodi linna suutmatus tasuda osutatud veevarustus- ja kanalisatsiooniteenuste eest. Võla tasumiseks on mitmel korral Eesti ja Vene poole kokkuleppel koostatud maksegraafik, seni aga ei ole Venemaa neist kinni pidanud. Pidev võlgnevus on tekitanud ettevõttes Narva Vesi reaalse pankrotiohu ning edasine tasuta teenuse osutamine pole enam majanduslikult võimalik.

1997. aasta märtsis eraldas Eesti valitsus Vene Föderatsioonile tagastamatu abi korras 3,3 miljonit krooni sihtotstarbeliselt Ivangorodi veevõla tasumiseks ettevõttele Narva Vesi millega kaeti suur osa tollasest võlast. Praeguseks on Ivangorodi võlgnevus ettevõttele Narva Vesi kasvanud 17 miljoni Eesti kroonini. 10. novembril eraldatud 373.856 krooni on võetud Eesti valitsuse reservfondi summadest, mis on ette nähtud humanitaar- ja välisabiks, seega on raskendatud muude kavandatud abiprojektide elluviimine.

Välisministeerium loodab, et ettevõttel Narva Vesi osutub võimalikuks saadud toetuse abil heitvete puhastamist lähiajal jätkata. Eesti loodab, et Venemaa võimud leiavad lähimal ajal võimaluse oma korduvate lubaduste täitmiseks ning võla tasumiseks ettevõttele Narva Vesi.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.