Sa oled siin

Eesti aitab leevendada humanitaarkriisi Ukrainas

7. Veebruar 2017 - 9:55

Välisministeerium toetab Ukraina humanitaarkriisi leevendamist 400 000 euroga, et taastada eluasemete esmane parandamine ja joogiveega varustatus ning leevendada kriisi tõttu oma kodudest lahkuma sunnitud inimeste olukorda.

„Peatselt kolm aastat kestnud relvastatud konflikt Ida-Ukrainas on piirkonnale mõjunud laastavalt ning hiljutine tsiviilobjektide ja elanike pommitamine Avdijivkas on kaasa toonud humanitaarkriisi süvenemise. Tegemist on rahvusvahelise humanitaarõiguse jämeda rikkumisega,“ märkis välisminister Sven Mikser. „Sõjategevuse ägenemise tõttu Avdijivka ümbruses  seisab ligi 20 000 inimest talvetingimustes silmitsi vee-, kütte- ja elektripuudusega. Eesti annab oma panuse elanike olukorra kiireks leevendamiseks,“ ütles Mikser.

Välisministeerium toetab läbi Rahvusvahelise Punase Risti Komitee humanitaarkriisi leevendamist Ukrainas 200 000 euroga ja läbi ÜRO pagulaste ülemvoliniku ameti 200 000 euroga.

Lisainfo:
Sten Juur
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627
5824 6622
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.