Sa oled siin

Brüsselis algavad Eesti liitumisläbirääkimised EL-iga

27. Märts 1998 - 10:44

Esmaspäeval, 30. märtsil ja teisipäeval, 31. märtsil viibib Eesti delegatsioon välisminister Toomas Hendrik Ilvese juhtimisel Brüsselis, kus avatakse ametlikult Eesti liitumisprotsess Euroopa Liiduga ning alustatakse Eestiga liitumisläbirääkimisi. Delegatsiooni kuuluvad välisministeeriumi asekantsler Alar Streimann, Eesti Vabariigi suursaadik Euroopa Liidu juures Priit Kolbre, välisministeeriumi Euroopa integratsiooni osakonna peadirektor Kyllike Sillaste, Eurointegratsioonibüroo esimees Henrik Hololei, põllumajandusministeeriumi asekantsler Ruve Shank, majandusministeeriumi asekantsler Signe Ratso, rahandusministeeriumi asekantsler Martin Põder, sotsiaalministeeriumi välissuhete osakonna juhataja asekantsleri kohustes Ahti Kallikorm, Kodakondsus- ja Migratsiooniameti peadirektor Andres Kollist ning mitu Brüsselis töötavat Eesti diplomaati.

Esmaspäeval toimub Euroopa Liidu Nõukogu hoones liitumisprotsessi avamine, kus avakõne peavad Suurbritannia kui Euroopa Liidu eesistujamaa välisminister Robin Cook ja Euroopa Komisjoni esindaja. Võimalus sõna võtta on ka liikmesriikide ja kandidaatriikide välisministritel. Sellega on Euroopa Liidu pikka aega kavandatud laienemisprotsess ametlikult alanud.

Teisipäeval kohtuvad kümme Eesti delegatsiooni liiget läbirääkimistelaua taga viieteistkümne Euroopa Liidu liikmesriigi välisministritega ning toimub Eestiga peetavate liitumisläbirääkimiste ametlik avamine. Läbirääkimiste käigus lepitakse kokku vastuvõtutingimuste osas ning kooskõlastatakse vastuvõtmisega kaasnevad kohandused Euroopa Liidu aluseks olevates lepingutes. Teisipäevasel avaüritusel kõnelevad Suurbritannia välisminister Robin Cook ja Euroopa Komisjoni esindajad ning välisminister Toomas Hendrik Ilves kui Eesti läbirääkimisdelegatsiooni juht tutvustab Eesti olulisemaid seisukohti läbirääkimisprotsessi alguses.

Läbirääkimiste alustamisele järgneb Eesti välisministri pressikonverents.

Eesti delegatsioon saabub tagasi teisipäeva õhtul.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.