Sa oled siin

Balti riikide välisministrite ühisavaldus seoses olukorraga Venezuelas

21. Juuli 2020 - 10:10

Balti riikide välisministrid väljendasid 20.07 kohtumise veerel ühiselt toetust kaasava üleminekuvalitsuse loomiseks Venezuelas.

Eesti välisminister Urmas Reinsalu, Läti välisminister Edgars Rinkēvičs ja Leedu välisminister Linas Linkevičius avaldasid toetust Venezuelale kaasava üleminekuvalitsuse peatseks moodustamiseks, mis juhiks riigi vabade ja õiglaste presidendivalimisteni.

Kõik Venezuela riigi institutsioonid peaksid olema sellesse protsessi kaasatud. Poliitiline, sotsiaalne ning humanitaarolukord riigis jätkuvalt halveneb, rõhutades tugevat vajadust rahumeelseks ja kaasavaks poliitiliseks ülemineku protsessiks, mis taastaks demokraatia. Pandeemia olukord omakorda on toonud esile vajaduse kiireteks muutusteks.

Kutsume riigis üles lõpetama poliitilist tagakiusamist ning represseerimist.

Kiire ning rahumeelne üleminek demokraatiale on kõige tõhusam ja jätkusuutlikum viis saavutada stabiilsus, taastumine ning heaolu Venezuelas.

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.