Sa oled siin

Balti riikide ja Saksamaa välisministrid: koroonaga tuleb võidelda ühiselt

17. Märts 2020 - 22:41

Välisminister Urmas Reinsalu kutsel toimus teisipäeval Balti riikide ja Saksamaa välisministrite videokonverents, kus otsiti lahendusi koroonakriisi valupunktidele.

Saksamaa välisminister Heiko Maas kinnitas kohtumisel, et ka piirikontrolli tingimustes võimaldavad nad riigist läbiliikumist nii kaupade veol kui Balti riikide inimeste tagasipöördumisel koju või oma püsielupaika. Saksamaalt läbisõitvad inimesed peavad piiril andma täpse info oma edasise liikumise kohta. Eesti välisminister tänas Saksamaad abi eest Saksa-Poola piiril tekkinud keerulisele olukorrale lahenduste otsimisel ning võimaluse eest, et Eesti kodanikud saavad Saksamaad läbides naasta koju.

Nelja riigi välisministrid olid üksmeelel, et Euroopa Liidu riikidel on vaja tagada humanitaarkoridorid koju naasvate inimeste liikumiseks ning tagada piiridel rahvusvaheline kaubavahetus. „Liikmesriigid peavad kriisimeetmeid koordineerima, et aidata oma kodanikke nii Euroopa Liidus kui ka väljaspool selle piire,“ ütles välisminister Urmas Reinsalu.

Fotod videokonverentsist: https://bit.ly/3d9n9uM

Lisainfo:
Välisministeerium
Avalike suhete osakond
+372 6 377 627
press@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

01.04.2020|Välisministeerium

Urmas Reinsalu tänas Ühendkuningriigi ja Valgevene ministrit Eesti kodanike aitamise eest

Välisminister Urmas Reinsalu tänas telefonikõnes Ühendkuningriigi euroopaministrit Wendy Mortonit ja Valgevene välisministrit Vladimir Makeid selle eest, et sealsed võimud lubasid Eesti inimestel Ühendkuningriigi ja Valgevene kaudu koju pöörduda.

23.03.2020|Välisministeerium

Urmas Reinsalu tegi Euroopa Liidu välisministrite videokohtumisel ettepanekud koostöö tõhustamiseks

Täna toimus virtuaalsel teel Euroopa Liidu välisministrite poliitiline arutelu koroonaviirusest tingitud kriisiolukorra üle. Eelkõige arutati seda, kuidas senisest tõhusamalt koostööd koordineerida.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.