Sa oled siin

Austraaliasse ja Lõuna-Ameerikasse toimub lühiajaline konsulaarmissioon

8. November 2010 - 17:14

Austraalia missioon toimub ajavahemikus 8.-13. detsember ja Lõuna-Ameerika missioon leiab aset ajavahemikus 13.-16. detsember.

Konsulaarmissioonide käigus on kõikidel Eesti kodanikel, kes viibivad Austraalias ja Lõuna-Ameerikas, võimalik taotleda endale uut passi või ID-kaarti, teha muid konsulaartoiminguid (tellida dokumente jms). Seoses sõrmejälgede võtmise kohustusega on alates 29. juunist 2009 vajalik kõikidel passitaotlejatel isiklikult pöörduda Eesti välisesindusse või Eestis viibides Politsei- ja Piirivalveameti teenindusbüroodesse. Austraaliale lähim Eesti saatkond asub Tokyos, Lõuna-Ameerika riikidele lähim Eesti konsulaaresindus asub New Yorgis. Selleks, et Austraalias ja Lõuna-Ameerikas viibivad Eesti kodanikud saaksid passitaotlused esitada ilma Tokyosse või New Yorki reisimata, lähetatakse sinna konsulaarmissioon.

Konsulaarametniku vastuvõtud toimuvad järgnevalt:

8. - 10. ja 13. detsembril Sydneys, Austraalias ja 13.-16. detsembril Sao Paulos, Brasiilias.

Vastuvõtule palume registreeruda, kontakteerudes e-maili teel Eesti aukonsuliga Sydneys aadressil: sydney@estonianconsul.org või Eesti aupeakonsuliga São Paulos aadressil: injk@terra.com.br. Soovitame passitaotlused esitada eelkõige neil kodanikel, kelle passi kehtivusaja lõpuni on jäänud vaid paar kuud, kuid Austraalias või Lõuna-Ameerikas soovitakse viibida pikemat aega ning välisesindusse passitaotluse esitamiseks sõitu ei plaanita.

Taotletud passid on võimalik kätte saada Eesti aukonsulitelt Austraalias või Lõuna-Ameerika riikides.

Vastavalt konsulaarseadusele lähetatakse konsulaarmissioone riikidesse, kus Eestil puuduvad välisesindused, kuid esineb põhjendatud vajadus konsulaartoimingute järele.

Veel uudiseid samal teemal

07.04.2020|Välisministeerium

Kriisimeetmetega seotud reisi- ja konsulaarinfo, 07.04

Välisministeeriumilt on koroonakriisi vältel Eestisse naasmiseks abi palunud ligikaudu 3000 eestimaalast ning enamik neist on ka koju jõudnud. Hetkel on hädasolijaid jäänud veel 38, kellega tegeleb välisministeerium personaalselt. Inimesed on 20 erinevas riigis, suuremad grupid on Uus-Meremaal ja Lõuna-Aafrika Vabariigis.

20.03.2020|Välisministeerium

ERITEADE: Eesti lubab üle riigipiiri Lätis tööl käia

Tallinn, Stenbocki maja, 20. märts 2020 – Eriolukorra juht Jüri Ratas kehtestas korralduse, millega leevendatakse liikumispiirangut Eesti ja Läti vahel.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.