Sa oled siin

Asekantsler Teesalu: E-riigi ja küberjulgeoleku kogemus toob Eestile rohkelt tähelepanu

8. Juuni 2018 - 16:36
Poliitikaküsimuste asekantsler Paul Teesalu Washingtonis Ameerika Riikide Organisatsiooni (OAS) peaassamblee 48. istungil
Poliitikaküsimuste asekantsler Paul Teesalu Washingtonis Ameerika Riikide Organisatsiooni (OAS) peaassamblee 48. istungil

4.-5. juunil osales välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantsler Paul Teesalu Washingtonis Ameerika Riikide Organisatsiooni (OAS) peaassamblee 48. istungil. Assamblee peateemadeks olid demokraatia ja inimõiguste olukorra edasi arendamine, võitlus korruptsiooniga, keskkond ja majandusareng.

Asekantsler Teesalu osales ettekandega kohtumise kõrval toimunud vestlusringis "Küberjulgeolek ja selle tähtsus demokraatia tugevdamisel". "On hea meel, et viimastel aastatel on Eesti ja OAS-i riikide vahel läinud käima tihe küberjulgeoleku ja e-riigi alane kogemuste vahetus," ütles Teesalu. "Ladina-Ameerika ja Kariibi mere riikide huvi nende teemade vastu toob Eestile rohkelt tähelepanu ja loob uusi võimalusi suhete arendamiseks ka muudes valdkondades," lisas ta.

Teesalu juhtis tähelepanu 2014. aastal OAS-iga sõlmitud koostööleppele, millega Eesti on OAS-i riikidele jaganud küberjulgeoleku ja e-riigi alast kogemust.

Asekantsleril toimus peaassamblee kõrval ka kohtumisi OAS-i riikidega, et tutvustada Eesti kandideerimist ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

Ameerika Riikide Organisatsioon, millesse kuulub 35 Ameerika riiki ja 70 vaatlejat, loodi 1948. aastal. Eesti on osalenud OAS-i töös vaatlejana alates 2002. aastast.

Washingtonist lahkudes külastas asekantsler Paul Teesalu ka Dominikaani Vabariiki, kus kohtus asevälisminister Hugo Riveraga. Kohtumisel arutati kahe riigi suhteid ning laiemat koostööd regionaalsetes ja rahvusvahelistes organisatsioonides. Teesalu tutvustas asevälisministrile ka Eesti kandideerimist ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

Dominikaani Vabariigis külastati ka Santo Domingo küberparki ning kohtuti selle juhtkonnaga. Eesti eksperdid on viimastel aastatel teinud mitu visiiti Santo Domingosse e-riigi ja küberjulgeoleku teemadel.

Fotod: https://flic.kr/s/aHskzt4kCM

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.