Sa oled siin

Asekantsler Märt Volmer arutas Austria ministriga EL-i eelarve, kliima- ja koostööküsimusi

7. Veebruar 2020 - 16:52
Märt Volmer ja Karoline Edtstadler

Välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantsler Märt Volmer kohtus täna, 7. veebruaril Austria Euroopa ministri Karoline Edtstadleriga, kellega arutas Euroopa Liidu pikaajalise eelarve ja Kolme mere algatuse tippkohtumise eelse koostöö küsimusi.

„Eesti ja Austria on paljudel teemadel sama meelt ja on hea teineteise toetamises kokku leppida. Nendes asjades, kus on erimeelsusi, püüdlesime kompromisside poole ja otsisime võimalusi vastastikku kasulike lahendusteni jõudmiseks. Viimaste aastate mitmete kõrgetasemeliste külastuste taustal on suhted arenenud ning loodame oma koostööd ka Euroopa Liidus tihendada,“ sõnas Volmer.

Aktuaalsetest ja mõlemale poolele huvipakkuvatest teemadest olid arutusel EL-i pikaajaline eelarve, laienemine ja tuleviku konverents.

Asekantsler Volmer selgitas Eesti prioriteete pikaajalises eelarves, mille osas Eesti netosaajana ja Austria netomaksjana on teataval määral erineval positsioonil.

Nii Eesti kui ka Austria pool kinnitasid oma toetust EL-i liitumisläbirääkimiste alustamisele Põhja-Makedoonia ja Albaaniaga.

Austria on oodatud ka juunis Tallinnas toimuvale Kolme mere algatuse tippkohtumisele.

Fotod kohtumisest: https://bit.ly/2OCBPb3

Lisainfo:
Fred Püss
Meedianõunik
Välisministeerium
Avalike suhete osakond
+372 6 377 618, +372 55 562 488

Veel uudiseid samal teemal

01.04.2020|Välisministeerium

Urmas Reinsalu tänas Ühendkuningriigi ja Valgevene ministrit Eesti kodanike aitamise eest

Välisminister Urmas Reinsalu tänas telefonikõnes Ühendkuningriigi euroopaministrit Wendy Mortonit ja Valgevene välisministrit Vladimir Makeid selle eest, et sealsed võimud lubasid Eesti inimestel Ühendkuningriigi ja Valgevene kaudu koju pöörduda.

23.03.2020|Välisministeerium

Urmas Reinsalu tegi Euroopa Liidu välisministrite videokohtumisel ettepanekud koostöö tõhustamiseks

Täna toimus virtuaalsel teel Euroopa Liidu välisministrite poliitiline arutelu koroonaviirusest tingitud kriisiolukorra üle. Eelkõige arutati seda, kuidas senisest tõhusamalt koostööd koordineerida.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.