Sa oled siin

Algas välisministri ametlik visiit Hiinas

11. Mai 1998 - 14:47

Esmaspäeval, 11. mail alustas välisminister Toomas Hendrik Ilves ametlikku visiiti Hiina Rahvavabariigis. Välisministrit visiidil saatvasse delegatsiooni kuuluvad ministeeriumi asekantsler Mart Laanemäe, poliitika planeerimise osakonna peadirektor Sulev Kannike, välismajanduspoliitika osakonna peadirektor Tiit Naber ning Eesti ajutine asjur Hiinas Andrei Birov.

Esmaspäeval kohtus Eesti delegatsioon Hiina väliskaubanduse aseministri Sun Zhengyuga. Kohtumise üheks peateemaks oli transiitkaubanduse arendamine ja Hiina kaupade jaotuskeskuse rajamine Eestisse. 1997. aasta detsembris sõlmisid Eesti raudtee ja Shanghai Raudtee omavahelise koostöömemorandumi, mille tulemusena peaks Hiina kaupade transiitvedu Eesti kaudu oluliselt elavnema.

Arutati ka Hiina ja Eesti vahelise majanduskoostöö komisjoni tegevust. Komisjon tegutseb 1992. aastal allakirjutatud kaubandus- ja majanduskoostöö lepingu allorganina ning on seni pidanud kaks istungit. Järgmine istung on plaanis korraldada käesoleva aasta sügisel koos Eesti ärimeeste delegatsiooni Hiina-visiidiga.

Välisminister Ilvese ja Hiina väliskaubanduse aseministri Sun Zhengyu kohtumisel puudutati ka Euroopa Liiduga seonduvaid teemasid. Hiina avaldas täielikku toetust Eesti püüdlustele saada EL täisliikmeks.

Teisipäeval on visiidi programmis allakirjutamine Eesti ja Hiina vahelisele tulumaksuga topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise tõkestamise lepingule. Minister Ilvese ametlik visiit kestab kuni reedeni, seejärel külastab Eesti delegatsioon Hongkongi.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.