Sa oled siin

21 Aafrika riiki on huvitatud koostööst Eesti ettevõtjatega

10. Mai 2019 - 15:42
Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsleri Andres Rundu ja COMESA digidirektor Lanka Dorby
Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsleri Andres Rundu ja COMESA digidirektor Lanka Dorby

21-liikmeline Aafrika regionaalne majandusorganisatsioon COMESA (Common Market for Eastern and Southern Africa) on huvitatud oma digitaalse vabakaubanduslepingu projekti ellu viimisel kasutama Eesti ettevõtete poolt välja töötatud digilahendusi. Nendest esimene on „targa piiri“ projekt, mille puhul nähakse potentsiaalse partnerina Eesti ettevõtet GoSwift.

Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsleri Andres Rundu sõnul on Aafrikas tohutu potentsiaal, millest Eesti ettevõtted ei taha kõrvale jääda. „Koos rahvastikuga kasvab ka sealne majandus ning üha rohkem soovitakse kasutusele võtta digilahendusi. Selles vallas on potentsiaalseid koostöövõimalusi palju, millest on võita nii Eesti ettevõtjatel kui ka Aafrika riikidel,“ ütles Rundu. „COMESA ja selle 21 liikmesriigi näol on tegemist ühe mõjukama regionaalse organisatsiooniga Aafrikas. COMESA esindajad on tundma õppinud e-Eesti edulugu, mille tulemusena on nad üles näidanud huvi tihendada koostööd Eestiga riiklikul tasandil. COMESA huvi sõlmida Eestiga digitaalse koostöö memorandum looks hea platvormi ja võimalused meie ettevõtjatele siseneda 21 riiki hõlmavale turule, kuhu ükshaaval sisenemine on kindlasti aeganõudev ja keerulisem,“ lisas välisministeeriumi asekantsler.

Asekantsler Rundu kohtus täna Tallinnas COMESA digidirektori Lanka Dorbyga, kellele ta andis üle kirja COMESA peasekretärile, et näidata üles ka Eesti huvi koostöö jätkamiseks ja valmisolekut digitaalse koostöö memorandumi läbi rääkimiseks.

Esimese projektina on COMESA´l plaanis võtta töösse „targa piiri“ projekt, kus nähakse potentsiaalse partnerina Eesti ettevõtet GoSwift.

“Oleme COMESA-le näidanud meie lahendusi erinevatel Euroopa Liidu piiridel ja hindame nende huvi tõsiseks. Loodame selle targa piirilahenduse lepinguga kiiresti edasi liikuda. On positiivne, et riik meid selles protsessis tugevalt toetab ja õla alla paneb,“ ütles GoSwifti juhatuse liige Madis Sassiad.

„Targa piiri“ lahendused on üks osa COMESA digitaalse vabakaubanduslepingu (digital FTA) suuremahulisest projektist, mida viiakse ellu Euroopa Liidu rahade eest.

Pildid kohtumisest: https://flic.kr/s/aHsmDoxw1A
Lisainfo COMSEA kohta: https://www.comesa.int/


Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.