Sa oled siin

19.märtsil saabub Eestisse kahepäevasele ametlikule visiidile WEU peasekretär

18. Märts 1998 - 10:53

Neljapäeval, 19. märtsil saabub Eestisse kahepäevasele ametlikule visiidile Lääne-Euroopa Liidu peasekretär José Cutileiro.

Brüsseli lepingu sõlmisid 1948. aasta märtsis Suurbritannia, Prantsusmaa, Belgia, Holland ja Luksemburg. Nimetatud lepingust kasvas hiljem välja kaitseorganisatsioon Lääne-Euroopa Liit /Western European Union - WEU/.

Lääne-Euroopa Liiduga on seotud ühtekokku 28 riiki, kes omavad organisatsioonis erinevat staatust: WEU liikmed, WEU assotsieerunud liikmed, WEU vaatlejad ja WEU assotsieerunud partnerid. Seeläbi on Euroopas kijunenud riikide ring, kes arutavad ühiselt Euroopa kaitse- ja julgeolekupoliitika kujundamist.

Assotsieerunud partneri staatus loodi WEU-s 9. Mail 1994. Samast ajast on ka Eesti WEU assotsieerinud partner.

Osalemine WEU töös on Eesti jaoks hea võimalus esitada oma julgeolekupoliitilisi ning teisi valdkondi puudutavaid seisukohti NATO ja Euroopa Liidu liikmesriikidele. Eesti on jätkuvalt huvitatud ka võimalusest võtta osa Lääne-Euroopa Liidu praktilisest tegevusest, näiteks alates 1997. aasta sügisest viibib üks Eesti piirivalvaohvitser Albaanias WEU politseitoetusüksuste koosseisus.

Lääne-Euroopa Liidu peasekretär José Cutileiro kohtub oma Eesti-visiidi raames president Lennart Meriga, peaminister Mart Siimanniga, välisminister Toomas Hendrik Ilvesega, kaitseminister Andrus Ööveliga ja Riigikogu väliskomisjoni esimehe Eino Tammega.

José Cutileiro visiidi käigus on kavas arutada eelkõige Euroopa julgeolekustruktuuri aktuaalseid arenguid, Lääne-Euroopa Liidu kohta Euroopa julgeolekustruktuuris ning assotsieerunud partnerite kaasamist organisatsiooni tegevusse.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.