Sa oled siin

1. septembril 2014 jõustub Euroopa Liidu ja Aserbaidžaani Vabariigi vaheline viisalihtsustusleping

29. August 2014 - 16:09

1. septembril 2014 jõustub Euroopa Liidu ja Aserbaidžaani Vabariigi vaheline viisalihtsustusleping, mille eesmärk on vastastikkuse põhimõtte alusel hõlbustada lühiajaliste viisade väljastamist, võimalusega viibida riigis kuni 90 päeva 180 päeva jooksul.

Viisalihtsustusleping kehtib Euroopa Liidu liikmesriikide (v.a Suurbritannia ja Iirimaa) ning Aserbaidžaani Vabariigi kodanikele. Viisakohustusest on vabastatud nii Euroopa Liidu kui ka Aserbaidžaani Vabariigi diplomaatiliste passide kasutajad.

Viisataotluse menetlemise aeg on viisalihtsustuslepingu kohaselt üldjuhul kuni 10 kalendripäeva ning viisatasu, olenemata reisi eesmärgist, 35 eurot.

Viisalihtsustuslepingust tulenevalt on viisamenetlemistasust vabastatud mitmed isikute kategooriad: nt lähisugulased, alla 12aastased lapsed, õpilased ja üliõpilased, puudega isikud, pensionärid, teadlased, sportlased jt. Leping teeb lihtsustusi ka mitmetele viisataotlejate kategooriatele reisi eesmärgi dokumentaalseks tõestamiseks.

Veel uudiseid samal teemal

20.03.2020|Välisministeerium

ERITEADE: Eesti lubab üle riigipiiri Lätis tööl käia

Tallinn, Stenbocki maja, 20. märts 2020 – Eriolukorra juht Jüri Ratas kehtestas korralduse, millega leevendatakse liikumispiirangut Eesti ja Läti vahel.

18.03.2020|Välisministeerium

ERITEADE: Soomes töötavatele Eesti inimestele tehti liikumispiirangutes erand

Stenbocki maja, 18. märts 2020 – Eriolukorra juht Jüri Ratas andis korralduse, millega võimaldatakse pendelrännet töö tegemise eesmärgil nendele inimestele, kes elavad alaliselt Eestis, kuid käivad tööl Soomes.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.