Sa oled siin

Kõrgetasemeline kohtumine Euroopa julgeoleku teemal (Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu eesistumise eriüritus)

75 aastat pärast Teise maailmasõja lõppu Euroopas: õppetunnid rahvusvaheliste kuritegude ennetamiseks tulevikus, Julgeolekunõukogu vastutus

 

 

75 aastat tagasi lõppes Teine maailmasõda Euroopa pinnal. Mis on õppetunnid rahvusvaheliste kuritegude ennetamiseks ja rahu hoidmiseks?

Eesti Julgeolekunõukogu eesistumise raames toome kõrgetasemeliseks aruteluks kokku ligi 50 välisministrit kogu maailmast, et arutada sõjajärgse maailmakorralduse õppetunde, praegust julgeolekuolukorda, konflikte Euroopas. Küsime ka, mida on möödunust õppida käimasoleva globaalse kriisi lahendamiseks.

Arutelu juhib välisminister Urmas Reinsalu. Teavitajateks on Euroopa Liidu kõrge esindaja Josep Borrell, ÜRO poliitikavaldkonna asepeasekretär Rosemary DiCarlo, ja Yale’i ülikooli ajalooprofessor Timothy Snyder.

Peale sõnavõtte teavitajatelt saavad sõna ÜRO Julgeolekunõukogu liikmed ja seejärel teised ÜRO liikmesriigid.

Üritus toimub inglise keeles Eestis arendatud turvalisel virtuaalürituste platvormil Hybridity. Loe lähemalt: https://globalvirtualsolutions.eu/

 
 
Viimati uuendatud: 20. Mai 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.