Sa oled siin

Ukraina

Ukraina on üks Eesti arengukoostöö prioriteetsetest sihtriikidest vastavalt “Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi arengukavale aastateks 2016 – 2020” ning tänaseks on koostöö toiminud juba üle 10 aasta. Prioriteetseteks koostöövaldkondadeks on: reformiprotsessidele kaasa aitavad tegevused, sh e-valitsemine ja IKT-lahenduste juurutamine riigihalduses; korruptsiooni vastu võitlemine; regionaalarengu toetamine; kodanikuühiskonna kaasamine valitsemisse  ja osalusdemokraatia edendamine; ettevõtluskeskkonna toetamine sh töökohtade loomisele kaasa aitavad tegevused, idufirmade arendamine, põllumajanduse arengu toetamine; hariduse toetamine sh haridussüsteemi tõhustamine, selle vastavusse viimine tööturu vajadustega, IKT-lahenduste juurutamine haridussüsteemis. Hea valitsemistava valdkonnas on Ukrainale huvi pakkunud Eesti reformikogemus nii Euroopa Liiduga lõimumise valguses kui ka teiste reformide  osas. Regioonidest on arengukoostöö raames tihedaim koostöö tekkinud Tšernigovi, Ivano-Frankivski, Volõõnia oblastiga. Lisaks ka Dnipros, Lvivis, Harkivis, Ternopilise, Odessas jm. Lisaks on arengukoostööprojekte varasematel (enne 2014 aastat) ellu viidud ka Krimmis ja Luganskis.

Lisaks Ukraina üldisele arengu toetamisele pöörab Eesti tähelepanu ka humanitaarolukorrale Ida-Ukrainas ning eelkõige toetatakse tegevusi, mis keskenduvad sisepõgenike ja konfliktis mõjutatud elanikkonna olukorra leevendamise toetamisele.

Ukraina suunalise arengukoostöö lähtealused 2019 (1.19 MB, PDF)

Täpsem ülevaade Eesti abist Ukrainale on leitav Eesti arengukoostöö andmebaasist AKTA

EL-Ukraina vahelise assotsieerimislepinguga seotud arengutest loe siit.

Idapartnerluse keskus

Idapartnerluse keskus (EIPK) alustas Tallinnas tegutsemist 2011. aasta jaanuaris. Tuginedes senisele Eesti Diplomaatide Kooli kogemusele korraldab EIPK idapartnerluse riikide sh Ukraina ametnikele avaliku halduse reformi eri aspekte puudutavaid seminare ja täiendkoolitusi. Keskust rahastatakse suures osas välisministeerium arengukoostöö eelarvest. Keskus on tänini Eestis läbi viinud suurel hulgal lühikoolitusi riigiteenistujatele, diplomaatidele ja ajakirjanikele Idapartnerluse riikidest. Lisaks on keskus lähetanud Eesti riigiametnikke ekspertidena idapartnerlusriikidesse andmaks nõu riigivalitsemise kaasajastamise, haldussuutlikkuse tõstmise ning koostöö tihendamise osas Euroopa Liiduga. Teemadena on lisaks avaliku teenistuse reformile olnud huviorbiidis Eesti kogemus väga erinevates teemavaldkondades, olgu nimetatud e-riigi temaatika, valitsuskommunikatsioon, keskkond, põllumajandus, integratsioon jne.

Täpsemalt loe siit.

 

Viimati uuendatud: 10. Juuli 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.