Sa oled siin

TURULE SISENEMINE

Viimati uuendatud: 12.12.2016

 

Infoallikad

Eestis peaks ettevõtja pöörduma eeskätt Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) või Kaubandus- ja Tööstuskoja poole. EAS haldab ka partnerotsingu andmebaasi, kus sisalduvad muuhulgas kõik saatkonna kaudu Eestist partnerit otsinud Prantsuse ettevõtted.

Prantsusmaal võib pöörduda kohaliku Kaubanduskoja (http://www.cci.fr/).

Kasulikku informatsiooni kohaliku majanduselu kohta ning harilikult ka soovitusi, kelle poole kontaktide arendamiseks pöörduda pakuvad ka linnade/regioonide veebilehed.

Lisainformatsiooni (näiteks tõlkide, vahendajate, eesti- ja prantsuskeelsete konsultantide andmeid) saab saatkonnast majandusdiplomaadilt.

Prantsuse ettevõtete on-line telefoniraamat asub veebilehel http://www.pagesjaunes.fr/.

Välismaalane leiab oma ettevõtte loomiseks Prantsusmaal vajalikku teavet aadressilt https://www.guichet-entreprises.fr/article/comment-creer-une-entreprise/.

Üldinformatsiooni erinevate valdkondade, regulatsioonide, poliitikate kohta pakuvad vastavate ministeeriumite veebilehed.

Esindajad ja agendid

Prantsuse turul tegevuse alustamiseks võib ettevõtja ajutise lahendusena palgata kohaliku esindaja, kes tegeleb vaid mitteärilise tegevusega (turu-uuring, reklaam, kauba ladustamine, ettevõtte asutamise ettevalmistamine). Esindajal ei ole õigust sõlmida lepinguid ja tasuda arveid. Esindaja ei maksa ettevõtte tulumaksu ning käibemaksu, kuid peab tasuma kohalikud maksud ja tööhõivega seotud maksud.

Oma toodangu turustamisest, aga mitte kohaliku filiaali asutamisest huvitatud ettevõtja võib kasutada müügiesindajat, kes võib olla kas välisettevõtte töötaja või rändav müügiesindaja. Üks müügiesindaja võib esindada mitut ettevõtet. Nende müügitegevus on Prantsusmaal maksustatud. Müügiagentide föderatsioon www.comagent.com.

Reklaam

Prantsuse peamised üleriiklikud päevalehed on: Le Monde, Le Figaro, Liberation.

Postituskampaaniad on võimalik korraldada Prantsuse Posti (www.laposte.fr) abiga. Post pakub teenust Mediapost, mis võimaldab valida andmebaasist soovitud tingimustele vastavaid füüsilistest või juriidilistest isikutest adressaate.

Täpsem informatsioon: http://www.mediapost.fr.

Messid

Messide külastamine on Prantsusmaal populaarne, näiteks külastab vanimat järjepidevalt toimuvat messi Foire de Paris 11. päevaga 750 000 inimest (neist 85% Pariisi regioonist). Kuna tegemist on üritusega, kus külastajad saavad väljapandut ka osta, lahkub 71% osalenutest ostuga.

Prantsuse messikalender asub veebilehel siin: http://www.tofairs.com/fairs2.php?cnt=1047&cty= ja siin: http://www.foiresinfo.fr/.
 

Taustakontroll

Ettevõtte põhiandmeid saab tasuta kontrollida lehel http://www.societe.com/ (aadress, juhi nimi, kapital, registreerimisnumber). Tasu eest on võimalik tellida lisainformatsiooni, näiteks krediidiinfot.

Pöörduda võib ka kohaliku Kaubanduskoja poole.

Viimati uuendatud: 12. Detsember 2016

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.