Sa oled siin

Tule praktikale Välisministeeriumisse

Hea tudeng! Nii Välisministeeriumi Tallinnas asuvasse peamajja kui Eesti välisesindustesse (nii EV alalised esindused rahvusvaheliste organisatsioonide juures kui saatkonnad) on võimalik kandideerida aastaringselt praktikale. Pakume võimalust kaasa aidata rahvusvaheliste suhete hoidmisele ja arengule; samuti saab lähemalt näha, kuidas toimub välispoliitika ja rahvusvaheliste suhete igapäevatöö.

Ootame Sinult:

 

  • kõrgharidust omandamisel, välisministeeriumi tegevusvaldkondadega seotud erialal, vähemalt II või III kursusel (praktika läbimine on kõrghariduse omandamisel õppekava osaks);
  • huvi välispoliitika ja rahvusvaheliste suhete vastu;
  • väga head eesti ja inglise keele oskust (C1), head teise võõrkeele oskust (B2), soovitavalt saksa või prantsuse keel;
  • Eesti kodakondsust.

Kandideerimiseks palume saata kandideerimise ankeet (473.63 KB, PDF) ja motivatsioonikiri aadressile praktika@mfa.ee. Motivatsioonikirjas palume märkida osakonna või valdkonna eelistus ja põhjendus ning soovitav praktika alguskuupäev ja kestus.

Praktika toimub kestvusega vähemalt üks kuu ja on tasustamata.

Lisaküsimustele vastab: Maria Evert , 637 7327 

*Praktika sooritamine on võimalik eeldusel, et koroonaviirusest tingitud olukord leeveneb. 
 

Viimati uuendatud: 27. September 2021

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.