Sa oled siin

Tõendi andmine

Konsulaarametnik annab Eesti kodaniku või Eesti juriidilise isiku või konsulaarpiirkonna asutuse või kohtu taotlusel tõendi talle teada olevate asjaolude kohta.

Tõendit võib taotleda igaüks, kui tõendamist vajavad asjaolud on aset leidnud Eestis ning konsulaarametnik saab neid asjaolusid tõendada.

Tõendada saab asjaolusid, mis on dokumentaalselt tõendatud Dokumentaalselt tõendatud on asjaolud, mida konsulaarametnik saab kontrollida registritest (näiteks rahvastikuregister, äriregister) või isikule väljastatud dokumendi alusel.

Tõendi andmisel tuleb tasuda riigilõiv 30 eurot asukohariigi valuutas. Riigilõivu tasumise kohta saab täpsemat informatsiooni Eesti välisesindusest riigis, kus tõendi andmist taotletakse.

Teavet tõendi andmise kohta saab järgmiselt:

  • pöördudes Eesti välisesindusse;
  • kirjalikult (postiaadress: Islandi väljak 1, 15049 Tallinn; faks: 6 377 454 või e-posti aadressil: [email protected]);
  • helistades Välisministeeriumi konsulaarosakonda telefonil 6 377 440.
Viimati uuendatud: 5. Jaanuar 2016

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.