Üleilmne eestlus

Hinnanguliselt elab välisriikides kuni 200 000 eesti juurtega inimest, mis on Eesti rahvaarvuga võrreldes väga arvestatav hulk. Küsitlused näitavad, et ligi 80% välismaal elavatest eestlastest soovib Eesti eluga kursis olla ja aidata kaasa Eesti ühiskonna arengule ning Eesti tutvustamisele üle ilma. Üleilmse eestluse valdkonda koordineerib alates 2021. aasta märtsist välisministeerium ning paljusid tegevusi aitavad ellu viia teised asjaomased ministeeriumid, partnerasutused ning eesti organisatsioonid terves maailmas.

 

MIS ON MEIE EESMÄRK?

  • Et välismaal elavad inimesed kannaksid Eesti identiteeti, tunneksid meie riigi tuge ja osaleksid võimalikult tihedalt Eesti ühiskonna- ja kultuurielus.
  • Et Eestit toetavad ja väärtustavad inimesed saaksid ja tahaksid osaleda riigi positiivse kuvandi loomises maailmas, tutvustada kultuuri, edendada majandust ning rahvusvahelisi suhteid.
  • Et meie juurtega inimeste Eestisse elama asumine oleks soovi korral lihtne ja kulgeks võimalikult sujuvalt.
  • Et Eesti saatkonnad saaksid senisest veelgi teadlikumalt ja süsteemsemalt eestlastega asukohamaades tihedat suhtlust pidada ja konsulaarteenuseid pakkuda.

"Eesti on Eestist suurem! Üleilmne eestlus toob kokku eestlased, välismaal elavad eesti juurtega inimesed ja Eesti sõbrad."

 
 
 

VAATA LISAKS

 

OLULISED DOKUMENDID

Võta ühendust

Marin Mõttus

üleilmse eestluse diplomaatiline eriesindaja

E-post: [email protected]

 

Kadri Linnas

üleilmse eestluse nõunik


E-post: [email protected]

Keit Spiegel

üleilmse eestluse nõunik


E-post: [email protected]

 

Viimati uuendatud: 17. Mai 2022

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.