Noorteseminar ja ÜRO istungi läbimäng: „Millised on tuleviku mängureeglid?“

17. juunil kell 15 kutsume koos VABAMUga kõiki noori, kellele pakub huvi maailmapoliitikas ja riikidevahelises suhtluses toimuv, kaasa lööma seminaril „Millised on tuleviku mängureeglid?“ Sündmusel heidetakse pilk rahvusvahelistele suhetele praegu ja tulevikumaailmas. Suuresti keskendutakse Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) tegevusele ja võimalustele üleilmsetele põletavatele teemadele reageerimiseks.

Seminarist on võimalik osa saada nii Vabamus kohapeal kui ka otseülekandega veebis. Kavas on sissejuhatav teoreetiline osa ning ÜRO istungi praktiline läbimäng ehk matke. Kuna saalis on kohad piiratud, palume registreerida varakult!

Eesti on ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liige aastatel 2020–2021. Julgeolekunõukogu on peamine vastutaja rahvusvahelise rahu ja julgeoleku säilitamise eest ning tegutseb ÜRO liikmesriikide nimel kooskõlas ÜRO põhimõtete ja eesmärkidega. Selle aasta juunis on Eesti julgeolekunõukogu eesistuja ehk siis oleme maailma kriisidiplomaatia absoluutses keskmes, kus osaleme üleilmse julgeolekupoliitika kujundamises. Seetõttu on sobilik ÜRO praktilist toimimist laiemalt tutvustada. Tule kohale  ja täienda oma teadmispagasit, et tulevikus ise rahvusvahelises ametis karjääri teha!

Seminaril jagavad oma teadmisi ja kogemusi  küberturvalisuse ning küberdiplomaatia valdkonna tippeksperdid. Avakõne peab Heli Tiirmaa-Klaar (Välisministeeriumi küberdiplomaatia osakonna peadirektor). Lisaks temale avab rahvusvahelist poliitikatulevikku ja küberteemat Kadri Kaska (NATO Küberkaitse Kompetentsikeskuse õigusharu juht).

Pärast sissejuhatavaid ettekandeid toimub praktilise osana ÜRO istungi matke, millest saavad saalis osalejad osa võtta. Läbimängu raames käsitletakse üksikasjalikumalt kübertemaatikat, võttes ette küsimuse: “Kas mängureeglid küberruumis on samad mis tänaval?” Arutlusele tuleb, kuidas tohivad ja ei tohi riigid küberruumis käituda ning millised võiksid olla kübernormid aastal 2050. Pärast matket analüüsitakse ekspertide abiga nähtut ja kuuldut ning toimub küsimuste-vastuste voor, kus on võimalik oma ala asjatundjatega teema üle arutleda.

Lisainfo: noorteseminar@mfa.ee

Asukoht: veebis ja Vabamus kohapeal (Toompea 8, Tallinn)

Viimati uuendatud: 6. Oktoober 2021

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.