Sa oled siin

Kõrgetasemeline virtuaalistung „Kuidas saab ÜRO Julgeolekunõukogu toetada Afganistani rahuprotsessi?“

Reedel, 20. novembril kl 16 (Eesti aja järgi) korraldab Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu mitteametliku kõrgetasemelise virtuaalistungi teemal „Kuidas saab ÜRO Julgeolekunõukogu toetada Afganistani rahuprotsessi?“. Ürituse kaaskorraldajad on ÜRO Julgeolekunõukogu liikmed Saksamaa ja Indoneesia, samuti Afganistan, Katar, Norra ja Soome. 

12. septembril alanud Doha rahukõnelused on oluline samm selle suunas, et lõpetada kümnendeid väldanud konflikt. Ometi pole rahu Afganistanis kaugeltki veel tagatud. Vägivalla tase on viimaste aastate kõrgeim ning paljud ohvritest on tsiviilisikud. Eriti mõjutab olukord naisi ja lapsi. Oluline on sisse seada püsiv relvarahu ning jõuda poliitilise lahenduseni, mis kindlustaks viimase 19 aasta jooksul tehtud edusammude säilimise, sealhulgas õigusriigi püsimise ja inimõiguste tagamise kõikidele Afganistani inimestele.

Rahuprotsess peab jääma Afganistani inimeste endi omaks ja juhitavaks. Kuna ÜRO Julgeolekunõukogul on vastutus vägivaldsete konfliktide ja sõja ennetuses, püütakse kohtumisel leida võimalusi, kuidas Julgeolekunõukogu liikmed ja rahvusvaheline üldsus laiemalt saaksid toetada Afganistani rahuläbirääkimisi ning tagada sõjajärgse rahu ja stabiilsuse säilimine Afganistanis.

 

 

Kohtumist juhib välisminister Urmas Reinsalu.

Ürituse peakõneleja:

  • Afganistani president Mohammad Ashraf Ghani

Avasõnad lausub:

  • Afganistani välisminister Mohammed Haneef Atmar

Teavitajad:

  • ÜRO eriesindaja Afganistanis Deborah Lyons
  • vabariikliku läbirääkimismeeskonna liige ja Afganistani Punase Poolkuu Seltsi juhatuse liige Fatima Gailani
  • mõttekoja International Crisis Group Aasia direktor Laurel Miller
 

Istungil võivad võtta sõna kaaskorraldajad, Julgeolekunõukogu liikmesriigid ning 2021. aastal alustavad Julgeolekunõukogu valitud liikmed. Teised ÜRO liikmesriigid saavad esitada avaldused kirjalikult.

Üritus toimub inglise keeles Eestis arendatud turvalisel virtuaalürituste platvormil Global Virtual Solutions. Loe lähemalt: www.globalvirtualsolutions.eu

Viimati uuendatud: 29. Detsember 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.