Sa oled siin

Eriüritus küberjulgeoleku teemal ÜRO Julgeolekunõukogus

ÜRO Julgeolekunõukogu eesistumise raames korraldab Eesti reedel, 22. mail kl 17 (Eesti aja järgi) küberruumi stabiilsusele, kübernormidele ja rahvusvahelisele õigusele keskenduva virtuaalse kohtumise.

Julgeolekunõukogu peab olema kursis uute ohtudega, et täielikult seista rahu ja julgeoleku tagamise eest. Koroonakriis kiirendab riikide digitaliseerumist veelgi. Samal ajal on alates kriisi algusest sagenenud küberründed nii haiglate ja teiste meditsiiniasutuste vastu kui ka muu küberkuritegevus internetis.

Üritus on avatud osaluseks tervele ÜRO liikmeskonnale ja valitsusvälistele organisatsioonidele. Ürituse kaaskorraldajad on Julgeolekunõukogu liikmed Belgia, Dominikaani Vabariik ja Indoneesia, samuti Keenia.

Avasõnavõtu teeb Eesti peaminister Jüri Ratas. Kohtumist juhivad välisminister Urmas Reinsalu ja Eesti alaline esindaja ÜRO juures Sven Jürgenson.

 

Julgeolekunõukogu liikmeid ja teisi ÜRO liikmesriike teavitavad maailmatasemel eksperdid:

  • ÜRO desarmeerimisküsimuste kõrge esindaja Izumi Nakamitsu
  • Strateegiliste ja Rahvusvaheliste Uuringute Keskuse tehnoloogiapoliitika direktori James Lewis
  • Singapuri küberturbeagentuuri juhi David Koh
 

 

Kohtumine toimub inglise keeles, Eestis arendatud turvalisel virtuaalürituste platvormil Hybridity. Loe lähemalt: https://globalvirtualsolutions.eu/

 
Viimati uuendatud: 16. Juuni 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.