Eesti ÜRO julgeolekunõukogu mittealalise liikmena 2020-2021

 

7.06.2019 osutus Eesti valituks ÜRO Julgeolekunõukogu mitte-alaliseks liikmeks. Loe lisaks

Eesti on arvamusel, et igal ÜRO liikmesriigil peab olema võimalus panustada julgeolekunõukogu liikmena stabiilsuse ja julgeoleku kindlustamisse.

Eesti kui väikeriik tooks julgeolekunõukogu aruteludesse väikeste riikide vaatenurga julgeolekuküsimustele ja tegutseks ühiseid huve kaitstes nende eestkõnelejana.

Eesti kui uuendusmeelne riik on valmis jagama oma teadmisi ja kogemusi tõhusa valitsemise ja nutikate e-lahenduste valdkonnas.

Eesti püüd on, et julgeolekunõukogu muutuks kaasava ja suunatud tegevuse abil vastutustundlikumaks, sidusamaks ja läbipaistvamaks.

Eesti on seisukohal, et ÜRO süsteemis tuleks konfliktiennetusele pöörata rohkem tähelepanu ja eraldada rohkem vahendeid, ning tegutseb selle nimel, et julgeolekunõukogu astuks selleks konkreetseid samme.

Eesti peab äärmiselt oluliseks vastutuse võtmist kui peamist tingimust kestliku arengu eesmärkide saavutamiseks, mille abil püüelda majanduskasvu, vaesuse kaotamise ja elukeskkonna säilimise suunas.

Eesti on kindlalt veendunud, et igal inimesel on õigus lugupidamisele ja väärikusele ning jätkab selle nimel aktiivselt osalemist rahuvalves ning arengu- ja humanitaarabi andmist.

 
Eesti ÜRO-s

 

Viimati uuendatud: 29. November 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.