Haridus ja teadus

Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust

 

  • Ühendkuningriigi (UK) väljaastumislepingus sätestatakse ka Ühendkuningriigis õppivate Euroopa Liidu kodanikest tudengite õiguste säilitamine seni kehtinud tingimustel.
  • Enne 31.12.20 UKsse saabunud üliõpilane saab pärast üleminekuperioodi lõppu UKs samamoodi edasi elada, kuid peab taotlema uut Ühendkuningriigi elaniku staatust. Peale ülemineluperioodi lõppu Ühendkuningriiki õppima asuvatele (üli)õpilastele kohalduvad uued tingimused.
  • Õppemaksu ja muid tingimusi jääb reguleerima õpilase ja ülikooli vahel sõlmitud leping.
  • Kõik Euroopa Liidu programmid (Erasmus+, Euroopa Solidaarsuskorpus, Horisont 2020) toimivad edasi programmi tingimuste kohaselt kuni üleminekuperioodi lõpuni ning kõik enne UK lahkumist alustatud projektid, õpiränne jt tegevused saavad kesta kuni nende planeeritud lõpuni.
  • Ühendkuningriigis omandatud ning Eestis enne üleminekuperioodi lõppu e 01.01.2021 tunnustatud kutsekvalifikatsioonid jäävad kehtima, samuti jäävad kehtima Eestis omandatud ning UKs enne 01.01.2021 tunnustatud kutsekvalifikatsioonid.
  • See, kuidas korraldatakse kutsekvalifikatsioonide tunnustamist peale üleminekuperioodi lõppu, lepitakse kokku tulevikusuhete lepingus. Juhul, kui kokkuleppele ei jõuta, hakkab kutsekvalifikatsioonide tunnustamine toimuma vastavalt iga riigi seadusandlusele ehk Eesti kutsekvalifikatsiooni tunnustamiseks Ühendkuningriigis tuleb lähtuda Ühendkuningriigi seadusandlusest ja vastupidi.
 
 

Haridus- ja teadusministeeriumi kontaktid

Sten Otsmaa, telefon: 7354005, sten.otsmaa@hm.ee

 

Viimati uuendatud: 10. September 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.